Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Polskie piersi i udka cenią za granicą

  Polskie piersi i udka cenią za granicą

  (koci)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Nawet około złotówki więcej trzeba zapłacić za kg kurczaka w podlaskich sklepach. Cena kurcząt rosła systematycznie od miesiąca, a wiele wskazuje na to, że mięso drobiowe może być jeszcze droższe.
  W białostockiej Bażantarni w ostatnim miesiącu cena kurczaka wzrosła o około 80 gr, a elementów drobiowych - o złotówkę. Obecnie kurczak kosztuje 6,99 zł/kg, a np. tzw. ćwiartki, czyli duże udka - 6,39 zł. Natomiast w białostockim PSS Społem kurczęta podrożały w ostatnim tygodniu średnio o około 5 proc. Obecnie kurczak cały kosztuje 6,99 zł, udka - 6,45 zł, a filet - 15,99 zł.
  Dostawcy tłumaczą, że podwyżki spowodowane są wzrostem eksportu w związku z ptasią grypą.
  - Nie sądzę, by cena drobiu dalej rosła, bo w wyniku ostatniej podwyżki nastąpił spadek sprzedaży - mówi Walenty Śliżewski, kierownik działu handlowego białostockiego PSS Społem.
  Według Tadeusza Szaciły, dyrektora zarządzającego Animex Grupy Drobiarskiej z siedzibą w Suwałkach, obecnie na rynku jest duże zapotrzebowanie na mięso drobiowe. Wzrost cen spowodowany był upałami, które panowały w lipcu. Kurczęta rosły wolniej, a w południowej Polsce wiele tych ptaków padło.
  - Na ile znam branżę, to taka sytuacja utrzyma się nie dłużej niż miesiąc - mówi Tadeusz Szaciło. - Później cena drobiu spadnie.
  W związku z ptasią grypą wstrzymany jest import drobiu z państw, w których ona panuje, w tym z Rosji. W kraju wprowadzono nadzwyczajne środki ostrożności. Jak mówi Krzysztof Jażdżewski, główny lekarz weterynarii, największe zagrożenie będzie we wrześniu i październiku z powodu przelotów dzikiego ptactwa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama