Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Nie dostałeś się na studia?Zdaj jeszcze raz maturę!

  Nie dostałeś się na studia?Zdaj jeszcze raz maturę!

  (mr)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Nie dostałeś się na studia?Zdaj jeszcze raz maturę!
  Do poprawki tegorocznej matury przygotowują się nie tylko ci, którzy jej nie zdali, ale również... niezadowoleni z otrzymanej oceny.
  Nie dostałeś się na studia?Zdaj jeszcze raz maturę!
  W tym roku w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim (te województwa obejmuje zasięgiem działania Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży) do matury przystąpiło ponad 23 tys. abiturientów. Egzamin zdało blisko 20 tys. z nich. Ci, którym się nie powiodło, mają szansę na poprawę w sesji zimowej w 2006 r.
  Ale "nowa" matura daje też możliwość poprawienia stopni. Do matury po raz kolejny mogą bowiem przystąpić także niezadowoleni z ocen otrzymanych przy pierwszym podejściu, którzy przez niską notę np. nie dostali się na wymarzony kierunek studiów. Z możliwości ponownego zdawania egzaminu dojrzałości chętnie korzystają maturzyści z naszego regionu.
  Można zmienić przedmiot
  Maturzyści, którzy chcą poprawić ocenę, nie muszą drugi raz zdawać przedmiotów, które wybrali na pierwszej maturze. Mogą je zmienić. Muszą tylko zadeklarować, jakie przedmioty będą zdawać zimą.
  Na razie nie jest ustalony dokładny termin matury w sesji zimowej. Maturzyści, którzy chcą wówczas przystąpić do tego egzaminu, mogli deklarować to do 30 czerwca tego roku przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego w swojej szkole.
  Do 10 razy sztuka
  Jednak ci, którzy nie zdążyli złożyć takiej deklaracji albo dopiero postanowili, że chcą mieć lepsze oceny na świadectwie maturalnym, mają jeszcze szanse poprawy egzaminu dojrzałości. Mogą przystąpić do matury na wiosnę 2006 r. Ale i później też mają taką możliwość. Egzamin dojrzałości można bowiem poprawiać dwa razy w roku - w czasie sesji zimowej i letniej. Niezadowolony maturzysta ma na to pięć lat od "pierwszej" matury. Nie ma też ograniczeń, ile razy można przystępować do egzaminu. Co wytrwalsi mogą to więc zrobić nawet 10 razy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama