Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Odbiera straż

  (jg)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Od 1 września w całej Polsce będzie można dzwonić pod numer 112 z telefonów stacjonarnych. Do końca tego tygodnia ma zakończyć się testowanie tego numeru alarmowego.
  Do tej pory na numer 112, który jest numerem alarmowym w całej Europie, można było zadzwonić jedynie z telefonów komór-kowych. Chcąc uzyskać połączenie ze służbami ratowniczymi z telefonów stacjonarnych trzeba dzwonić pod numery 997, 998 i 999. Numery te znają Polacy, ale obcokra-jowcy przebywający w naszym kraju - nie.
  - Od roku jesteśmy w Unii Europejskiej, więc zapadła decyzja, że także z telefonów stacjonarnych powinna istnieć możliwość dzwonienia pod numer 112 - mówi Marcin Janowski, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.
  - I że telefon ten będą odbierali strażacy dyżurujący w najbliższym centrum powiadamiania ratowniczego, którzy - jeśli zajdzie taka potrzeba - skierują na miejsce także karetkę pogotowia albo policję.
  Pod numer ten będzie można dzwonić zarówno z telefonów stacjonarnych znajdujących się w mieszkaniach, jak też z aparatów znajdujących się w budkach telefo-nicznych. Połączenie będzie bezpłatne. Jednocześnie nadal czynne będą dotychczasowe numery alarmowe.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama