Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Spóźnione nasze grosze

  Spóźnione nasze grosze

  (ap)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Opłacając rachunki w punkcie Agencji Finansowej "Grosik” nie zawsze możemy mieć pewność, że nasze pieniądze dotrą do odbiorcy w terminie

  Opłacając rachunki w punkcie Agencji Finansowej "Grosik” nie zawsze możemy mieć pewność, że nasze pieniądze dotrą do odbiorcy w terminie ©A. Zgiet

  Rachunki za gaz, energię elektryczną, czy rozmowy telefoniczne, które opłacamy w punktach kasowych Agencji Finansowej "Grosik" mogą zostać zrealizowane z opóźnieniem. Potwierdzają to ajenci, którzy prowadzą punkty kasowe "Grosika".
  Opłacając rachunki w punkcie Agencji Finansowej "Grosik” nie zawsze możemy mieć pewność, że nasze pieniądze dotrą do odbiorcy w terminie

  Opłacając rachunki w punkcie Agencji Finansowej "Grosik” nie zawsze możemy mieć pewność, że nasze pieniądze dotrą do odbiorcy w terminie ©A. Zgiet

  Jak udało nam się ustalić, tylko w jednym takim punkcie w Białymstoku w ciągu ostatniego miesiąca było około dziesięciu reklamacji od niezadowolonych klientów, którzy opłacili rachunki, a pieniądze nie dotarły do odbiorcy w terminie. W samym Białymstoku "Grosik" ma 20 punktów, w kraju ok. 200.
  To, że agencja ma problemy przyznała sama asystentka prezesa firmy.
  - Mamy zmianę systemu operacyjnego. I tym są spowodowane sporadyczne przypadki, że pieniądze nie trafiają na czas do odbiorcy. Ale to są chwilowe problemy. Jeżeli jednak dochodzi do takich sytuacji, to pokrywamy odsetki wynikające z opóźnień - tłumaczy Joanna Łukjaniuk, asystentka prezesa firmy "Grosik"
  Jej zdaniem, problemy mogą potrwać co najwyżej... miesiąc.
  Nie pierwszy raz
  Agencja Finansowa "Grosik", która w Polsce posiada około 200 punktów kasowych, ma problemy nie po raz pierwszy. W październiku ubiegłego roku pisaliśmy również o kłopotach firmy, a z różnych stron Polski docierały sygnały, że właściciele "Grosika" opóźniają przepływ pieniędzy, gromadząc je na własnych kontach. Wówczas nieter-minowe wpływy prezesi również tłumaczyli zmianą systemu i reorganizacją pracy. Winą obarczali też konkurencyjne dla siebie firmy, twierdząc, że to one rozsiewają plotki o rzekomym przetrzymywaniu pieniędzy.
  - To łakomy kąsek, bo w ciągu miesiąca obsługujemy około 800 tys. klientów w całym kraju - tłumaczył wówczas Grzegorz Igna-towicz, wiceprezes Agencji Finansowej "Grosik".
  Uciążliwa współpraca
  Jednak obecnie na działanie firmy skarżą się nie tylko klienci, ale również osoby prowadzące punkty kasowe. Agencja działa bowiem w tzw. systemie franchisingowym. Punkt kasowy, który tworzy tzw. sieć franchisingową - może otworzyć po wcześniejszej weryfikacji - osoba prowadząca działalność gospodarczą i niekarana.
  - Prowadzę swój punkt zaledwie od miesiąca. I przyznam się szczerze, że chciałabym to zakończyć. Z umowy wynika jednak, że obowiązuje mnie trzymiesięczny okres wypowiedzenia i tak naprawdę nie wiem co zrobić. Jedno jest pewne. W ciągu tego miesiąca miałam już osiem reklamacji - tłumaczy nam jedna z ajentek "Grosika" (dane do wiadomości redakcji).
  Pieniądze z tytułu rachunków wpłacane do prowadzonej przez nią kasy na bieżąco codziennie wpłaca do banku na konto "Grosika".
  - To jest naprawdę kłopotliwe, że nie docierają na czas do odbiorcy. Wtedy to ja jestem niewiarygodna w oczach klientów, którzy po takim zajściu więcej nie opłacą rachunków w moim punkcie. I to ja na tym tracę - tłumaczy ta sama ajentka.
  Sprawą "Grosika" zajmowała się również Federacja Konsumentów, do której skargę wniósł jeden z niezadowolonych klientów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama