Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Ale historia!

  Anna Danilewicz

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Bałagan w finansach, brak zasad przydzielania premii, bezzasadne dodatki, niewłaściwa ochrona muzealiów - to tylko niektóre z długiej listy nieprawidłowości, jakie wykryli w Muzeum Wojska w Białymstoku kontrolerzy Urzędu Miejskiego.
  Pisaliśmy już o przypadkach stosowania przez dyrektora Muzeum Wojska Krzysztofa Filipowa mobbingu wobec obecnych i byłych pracowników. Uwagę zwracały zwłaszcza premie:niektórym podwładnym dyrektor co miesiąc dodawał 50-60 proc. do pensji, innym bez podania przyczyny regularnie obcinał premie.
  Już po styczniowej kontroli Urząd Miejski nakazał dyrektorowi usunięcie dysproporcji i określenie zasad premiowania. Tymczasem pół roku później znowu czytamy w zaleceniach pokontrolnych: - Opracować w sposób szczegółowy zasady i warunki przyznawania premii.
  Kontrolerzy stwierdzili też, że dyrektor bezpodstawnie wypłacał jednemu pracownikowi 350 zł miesięcznie za prowadzenie spraw socjalnych. Pracownikowi, który należał do wąskiego grona stale nagradzanych 50-60-procentową premią!
  Jednak dyr.Filipow ma problemy nie tylko w zarządzaniu "zasobami ludzkimi". Kontrolerzy stwierdzili także liczne nieprawidłowości w księgowości, jak również brak nadzoru nad wpływami z biletów i wydawnictw. Wadliwy był plan ochrony muzeum, który nie zawierał szczegółowych zasad organizacji i ochrony placówki, czego wymaga prawo. Nie wiadomo zresztą, co trzeba tu chronić, bo zaginionych eksponatów nie wykreślano z księgi muzealiów!
  Jak to możliwe? Niestety, ani na te, ani żadne inne pytanie dyrektor nie chciał odpowiedzieć. - Dyrektor nie bardzo chce z panią rozmawiać - poinformowała sekretarka. W czwartek nie udało nam się również poznać opinii na temat sytuacji w muzeum wiceprezydenta Ryszarda Zimnocha, któremu podlega placówka - nie miał dla nas czasu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama