Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Kosmetyka nowej matury

  Kosmetyka nowej matury

  (dona)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dłuższy rok szkolny, mniej przedmiotów do wyboru na maturze i dodatkowe lekcje WF-u w gimnazjach to tylko niektóre zmiany, jakie czekają w tym roku uczniów. Dyrektorzy szkół niepokoją się też, co wymyśli nowy minister edukacji... .
  Rozpoczynający się dzisiaj rok szkolny będzie o tydzień dłuższy od poprzedniego, bo zakończy się dopiero 30 czerwca 2005. O tydzień później niż w tym roku, bo dopiero 4 maja rozpoczną się też matury, które będą przebiegały w nieco zmienionej formule. Egzaminy ustne nie będą poprzedzać pisemnych, tylko się z nimi przeplatać. Na maturze pisemnej uczniowie nie będą mogli wybierać języka portugalskiego, słowackiego i szwedzkiego ani też historii muzyki, sztuki, wiedzy o tańcu i o społeczeństwie.
  Nowy będzie też sposób oceniania ustnej matury z języka polskiego. Większy wpływ na ocenę będzie miał przebieg rozmowy komisji z egzaminowanym maturzystą niż poziom zaprezentowanej przez niego pracy.
  Zmiany czekają też uczniów szkół gimnazjalnych. W ich planach lekcji pojawi się czwarta godzina WF-u. Dyrektorzy gimnazjów już się zastanawiają, jak "upchnąć" dzieci w przepełnionych salach gimnastycznych.
  Szefowie placówek oświatowych martwią się też wyższymi opłatami za szkolny Internet. Skończyła się bowiem promocja telekomunikacji, która upoważniała szkoły do miesięcznej opłaty za sieć w wysokości 1 zł. Od dzisiaj placówki te za korzystanie z Internetu zapłacą 60 zł miesięcznie.
  - Ten rok może być ciekawy, bo zmieni się minister edukacji, a każda nowa władza ma nowe pomysły oświatowe... - zaznacza Bogdan Wróbel, dyrektor SP nr 5 w Białymstoku
  KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2005/2006

  1 września 2005 - rozpoczęcie roku szkolnego
  23-31 grudnia 2005 - zimowa przerwa świąteczna
  9-10 stycznia 2006 - "stare" matury w sesji zimowej
  od 16 stycznia 2006 - "nowe" matury w sesji zimowej
  23 stycznia - 5 lutego 2006 - ferie zimowe w szkołach woj. podlaskiego
  4 kwietnia 2006 - ogólnopolski sprawdzian szóstoklasistów
  13-18 kwietnia 2006 - wiosenna przerwa świąteczna
  26-27 kwietnia 2006 - egzaminy gimnazjalne
  28 kwietnia 2006 - zakończenie zajęć w klasach maturalnych
  od 4 maja 2006 - "nowe" matury w sesji letniej
  9-10 maja 2006 - "stare" matury w sesji letniej
  30 czerwca 2006 - zakończenie roku szkolnego
  1 lipca-31 sierpnia 2006 - wakacje

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama