Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wstyd panie marszałku

  Wstyd panie marszałku

  (ap)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dziennikarz mógł zadać takie pytanie, a marszałek Cimoszewicz nie musiał na nie odpowiadać - tak komentuje ostatnia wpadkę Włodzimierza Cimoszewicza Miłosz Marczuk, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy.
  Chodzi o incydent z reporterem RMF, który zapytał kandydata na prezydenta, czy łącza go intymne stosunki z Anną Jarucką, jego byłą asystentką. To ona zarzuciła mu fałszowanie oświadczeń majątkowych. Cimoszewicz na pytanie nie odpowiedział, za to nazwał dziennikarza "świnią".
  - Nie tylko politykowi, ale też każdemu człowiekowi nie przystoi nazywać drugiego człowieka świnią. To jest kwestia zwyczajnej ludzkiej przyzwoitości.
  Jedyne, co może w niewielkim stopniu usprawiedliwić Cimoszewicza, to że udzielił nieprzyzwoitej odpowiedzi na nieprzyzwoite pytanie. To może mieć okoliczności łagodzące. Jednak morał z tej historii płynie taki, że lepiej trzymać nerwy na wodzy - tłumaczy prof. Jerzy Kopania, etyk.
  Przyznaje mu rację Michał Marczuk, który twierdzi, że dziennikarz miał prawo zadać takie pytanie.
  - Dziennikarz może właściwie zadać każde pytanie. A Włodzimierz Cimoszewicz zamiast posługiwać się takim słownictwem, powinien podejść do sytuacji bardziej dyplomatycznie - mówi Michał Marczuk.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama