Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Z aresztu do pacjentów

  Z aresztu do pacjentów

  Agnieszka Kaszuba

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Doktor Halina T. z Dąbrowy Białostockiej, popularnie nazywana Doktor Łapówką, tuż po wyjściu z aresztu, gdzie znalazła się za korupcję, od poniedziałku znowu pracuje w szpitalu. Jego dyrektorka przywitała ją z otwartymi ramionami i... kwiatami.
  Halina T. wyszła z aresztu w ubiegłym tygodniu za poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tys. zł, mimo tego, że sąd rejonowy przedłużył jej areszt. Uchylił go natomiast sąd okręgowy, motywując, że oskarżona nie może już w sprawie mataczyć. Tymczasem z nieoficjalnych informacji wynika, że zaraz po powrocie do pracy, przeprowadziła "rozmowy" ze swoimi podwładnymi.
  Brała... i nadal jest ordynatorem
  Zaskoczeni takim biegiem rzeczy są nie tylko pracownicy szpitala w Dąbrowie Białostockiej, ponieważ Halina T.
  została oskarżona przez prokuraturę o przyjęcie dziewiętnastu łapówek. W Dąbrowie o braniu łapówek przez lekarkę wiedzieli wszyscy. Wpadła jednak dopiero przyjmując tzw. łapówkę kontrolowaną. Mimo tego wróciła do pracy na stanowisko ordynatora kardiochirurgii i interny oraz wicedyrektora szpitala.
  Etyka swoje, prawo swoje
  - Z etycznego punktu widzenia, takie zjawisko nie powinno mieć miejsca. Podejrzany o korupcję lekarz powinien wstrzymać się z powrotem do pracy, do czasu całkowitego oczyszczenia go z zarzutów - mówi Adam Kozub, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. - Jednak z prawnego punktu widzenia, wobec podejrzanego o łapówkarstwo lekarza można wszcząć postępowanie dyscyplinarne dopiero po ogłoszeniu prawomocnego wyroku.
  A takie sprawy trwają dosyć długo i nie są łatwe do prowadzenia. Trzeba znaleźć świadków przestępstwa, a są nimi najczęściej ci, którzy sami łapówkę wręczali.
  - A takie osoby najczęściej nie chcą zeznawać - dodaje Adam Kozub.
  To już nie pierwszy powrót lekarza- łapówkarza do pracy. Do kliniki kardiochirurgii Państwowego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, tuż po uchyleniu aresztu, powrócił Tomasz H., jej były szef.
  - Ten lekarz mimo tego, że wrócił do pracy, nie zajmuje już stanowiska kierowniczego - wyjaśnia Adam Kozub.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama