Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Skrzywdził kolega

  Skrzywdził kolega

  Jolanta Gadek

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  14-letni Szymon przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka. O jego losie zadecyduje Sąd dla Nieletnich.

  14-letni Szymon przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka. O jego losie zadecyduje Sąd dla Nieletnich. ©Fot. A. Zgiet

  14-latek chciał zgwałcić swego 11-letniego kolegę. Dziecko dzielnie się broniło. Do gwałtu nie doszło, ale chłopiec został wykorzystany seksualnie. Policja ostrzega: pilnujmy dzieci, bo we wrześniu i październiku są one najbardziej narażone na przestępstwa.
  14-letni Szymon przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka. O jego losie zadecyduje Sąd dla Nieletnich.

  14-letni Szymon przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka. O jego losie zadecyduje Sąd dla Nieletnich. ©Fot. A. Zgiet

  Chłopcy znali się z podwórka i szkoły. Obaj mieszkają w rejonie ul. Młynowej w Białymstoku, gdzie doszło do przestępstwa. Starszy - dziś już gimnazjalista - uczęszczał do pobliskiej podstawówki, w której obecnie uczy się 11-latek.
  Przedwczoraj 14-latek zaprowadził nieletniego do szałasu, ukrytego w krzakach kilka metrów od ulicy Młynowej. Najpierw chłopcy się bawili, potem starszy przewrócił młodszego i usiłował zgwałcić.
  Dziecko broniło się jak tylko mogło, więc do gwałtu nie doszło. Napastnik wykorzystał je jednak seksualnie: całował, dotykał miejsc intymnych. W końcu 11-latkowi udało się wyrwać. Opowiedział o wszystkim rodzicom, a ci zawiadomili policję. Funkcjonariusze złapali 14-latka na terenie szkoły przy ul. Bohaterów Monte Cassino.
  14-letni Szymon jest dobrze znany policjantom z I komisariatu przy ul. Lipowej. Był w przeszłości notowany za kradzieże i inne drobne przestępstwa kryminalne. Jest pod nadzorem kuratora sądowego. Zdaniem funkcjonariuszy, Szymon sprawia wrażenie dziecka nieco ociężałego umysłowo. Jego otoczenie nie zauważyło w przeszłości, że ma skłonności homoseksualne czy pedofilskie. Teraz na pewno zostanie zbadany przez specjalistów.
  We wrześniu, kiedy pogoda jest jeszcze ładna, a w szkole nie ma zbyt dużo nauki, dzieci są najbardziej narażone na przestępstwa. Po lekcjach spotykają się z kolegami i zostają na podwórku, dopóki z pracy nie wrócą rodzice. Spacerują po osiedlu, grają w piłkę na szkolnych boiskach.
  - Nie chodzi o to, żeby dzieci straszyć, ale trzeba z nimi rozmawiać o zagrożeniach - mówi insp. Jacek Warchoł, komendant miejski policji w Białymstoku. - To trudne tematy. Ale z reguły rodzice przestrzegają dziewczynki przed dorosłymi mężczyznami. Tymczasem ofiarami przestępstw seksualnych padają także chłopcy. I trzeba im uświadomić, że krzywdę może im zrobić nie tylko obcy pan, ale także starszy kolega czy sąsiad.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama