Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Sutener chciał być... policjantem

  Sutener chciał być... policjantem

  (jg)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  To nie żart! W podlaskiej policji chciało zatrudnić się kilku złodziei oraz mężczyzna, który w przeszłości trudnił się sutenerstwem. Sprawa wyszła na jaw, gdy na polecenie funkcjonariuszy z kadr dzielnicowi sprawdzali przeszłość kandydatów na mundurowych.
  To rutynowe czynności, podczas których policjanci ustalają, jaką opinią kandydaci cieszą się w miejscu zamieszkania, sprawdzają też czy daną osobą interesowali się funkcjonariusze ze służb kryminalnych, czy w najbliższej rodzinie kandydata na policjanta nie ma osób związanych z przestępczym środowiskiem. I podczas takich właśnie sprawdzeń wyszło na jaw, że wśród 830 osób ubiegających się o pracę w podlaskiej policji jest 10 osób, które w przeszłości były zamieszane w przestępstwa kryminalne. Kilka z nich dopuściło się kradzieży, jedna zajmowała się sutenerstwem (czerpała zyski z cudzego nierządu).
  - Trudno powiedzieć, czy osoby te postanowiły się "przekwalifikować", uznając, że praca w policji jest atrakcyjniejsza niż przestępczy proceder, czy też jest to świadoma próba przeniknięcia do szeregów policji osób związanych z przestępczym środowiskiem - mówi jeden z policjantów. - Gdyby spełniły swój zamiar, mogłyby być źródłem wiedzy dla środowisk przestępczych.
  Oczywiście ich kandydatury zostały odrzucone.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama