Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Przygrzali po kieszeni

  Przygrzali po kieszeni

  (bisu)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Od przyszłego miesiąca będziemy płacić o 4 gr więcej za metr sześcienny gazu grzewczego i 5 gr więcej za msześc. LPG. To już trzecia podwyżka wprowadzona w tym roku przez Urząd Regulacji Energetyki.
  - Wszystko drożeje, to i za gaz postanowili nam dołożyć - powiedziała Maria Kopeć z Białegostoku. - I to jeszcze na dodatek na początku jesieni. Wydaje mi się, że właśnie przez to te podwyżki, przed zbliżającą się zimą. Więcej będziemy grzać, więc i im bardziej się opłaca zwiększyć ceny.
  Województwo podlaskie w gaz zaopatruje przede wszystkim Mazowiecka Spółka Gazownictwa, gdzie URE podwyższył stawki opłat średnio o 4 gr.
  Gaz, który jest dostarczany do gospodarstw domowych i małych podmiotów gospodarczych, będzie kosztował od 61 gr do 63 gr za metr sześcienny w zależności od rodzaju gazu. Wcześniej było to odpowiednio 57 gr i 59 gr. Odbiorcy instytucjonalni i duże jednostki gospodarcze, które używają gazu zarówno do celów grzewczych, jak również technologicznych, zapłacą za metr sześcienny gazu od 58 do 60 gr. Poprzednie stawki wynosiły 54-57 gr.
  To już kolejna podwyżka cen gazu w tym roku. Poprzednie były w styczniu i w lipcu. Od przyszłego stycznia czeka nas najprawdopodobniej kolejny wzrost cen.
  - Podwyżki są spowodowane wzrostem opłat za zakup importowanego gazu, kupowanego przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - powiedziała Izabela Rakuć-Kochaniak z Urzędu Regulacji Energetyki.
  Jednak zdaniem mieszkańców województwa podlaskiego, jest to tylko wymówka, bo podwyżki tak czy inaczej by były, a import nigdy, ich zdaniem, nie był tani.
  URE wprowadziła podwyżki we wszystkich swoich spółkach dostarczających energię cieplną w kraju. Średnia podwyżka w Polsce wyniosła 3 proc. dla odbiorców indywidualnych i 6 proc. dla przedsiębiorstw.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama