Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  PiS: Wygraliśmy!

  (ka)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Krzysztof Putra z PiS zdecydowanie wygrał wybory do Senatu w województwie podlaskim. W wyższej izbie parlamentu zasiądą także: Jan Szafraniec i Ludwik Zalewski, obaj z Ligi Polskich Rodzin. Krzysztof Putra, prezes podlaskiego PiS-u, były poseł "Solidarności", jest bezapelacyjnym zwycięzcą senackich wyborów. Prowadził w głosowaniu od początku zliczania głosów. Z wyników podanych przez Okręgową Komisję Wyborczą w Białymstoku w poniedziałek wynika, że zdobył on prawie 121 tys. głosów.
  Krzysztof Putra uzyskał ponad 120 tys. głosów mieszkańców woj. podlaskiego

  Krzysztof Putra uzyskał ponad 120 tys. głosów mieszkańców woj. podlaskiego ©A. Zg iet

  Walka do końca trwała za to o drugi i trzeci mandat. W poniedziałek rano na wejście do Senatu mieli szansę także: Lech Rutkowski z PSL i Zdzisław Piątek z Samoobrony. Z godziny na godzinę jednak przewagę zyskiwała Ida Kinalska, reprezentująca Platformę Obywatelską, oraz Jan Szafraniec, który po raz kolejny będzie w Senacie reprezentował Ligę Polskich Rodzin. Ostatecznie jednak na wynikach zaważyły głosy z Łomżyńskiego - mieszkańcy tego regionu zagłosowali przede wszystkim na Ludwika Zalewskiego, emerytowanego pułkownika. Zdobył on 70 tys. głosów, a Jan Szafraniec - 88.268.
  Także wybory do parlamentu wygrał na Podlasiu PiS, zyskując kilkunastoprocentową przewagę nad PO.
  Potwierdza to dane, które podaliśmy Państwu w poniedziałek w naszym sondażu wyborczym. Podlaski PiS wprowadzi prawdopodobnie sześciu kandydatów do Sejmu, połowę mniej parlamentarzystów będzie miało PO. Na trzy mandaty ma szansę także SLD. Pozostałe partie wchodzące do Sejmu: LPR, Samoobrona i PSL będą miały tylko po jednym pośle.
  Wyniki ogólnopolskie dają zwycięstwo PiS-owi, ale zyskał on niewielką przewagę nad Platformą, bo tylko 2,6 proc. Trzecia jest Samoobrona, która zaledwie o 0,3 proc. wyprzedza SLD. Do Sejmu wchodzą także: LPR - 7,89 proc. i PSL - 6,95 proc.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama