Podejrzany lekarz

  (yes)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ustaliliśmy, że lekarz podejrzany o udział w suwalskiej aferze korupcyjnej, to Tadeusz F. Współwłaścicielowi Specjalistycznego Niepublicznego ZOZ w Sejnach Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku zarzuca, że fikcyjne zwolnienie wystawił Józefowi W., oskarżonemu o przemyt papierosów. Dzięki zaświadczeniu, Józef W. mógł nie pojawić się na rozprawie. Jak twierdził przemytnik, lekarz za usługę zainkasował od niego 50 zł.
  - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - o żadnych personaliach nie chce rozmawiać Janusz Kordulski, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Przyznaje jednak, że lekarzowi postawiono zarzut z art. 271 Kodeksu karnego. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.
  - Byłem zatrzymany - nie zaprzecza Tadeusz F. - Zarzuty są bzdurne, nie popełniłem żadnego przestępstwa. Działałem zawsze zgodnie z prawem.
  Tadeusz F. odesłał nas do reprezentującej jego interesy adwokat Alicji Liszewskiej z Białegostoku. Ta nie ma żadnych wątpliwości:
  - Mój klient, na pewno, nie skusiłby się na 50 złotych. Przypuszczam, że Józef W. zawarł jakąś ugodę z prokuraturą i teraz opowiada głupstwa.
  Tadeusz F. został zwolniony po zapłaceniu 20 tys. zł poręczenia majątkowego. Ma zakaz opuszczania kraju.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo