Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Przebiegły pułkownik

  Przebiegły pułkownik

  (jg)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Zarzut płatnej protekcji postawili policjanci z Wysokiego Mazowieckiego 60-letniemu emerytowanemu wojskowemu ze Sztabu Generalnego. Mężczyzna, powołując się na wpływy w wojsku, obiecywał rolnikom załatwienie odroczenia od wojskowej służby zasadniczej.
  - W zarzutach znalazło się pięć takich czynów - mówi sierż. sztab. Grzegorz Malinowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wysokiem Mazowieckiem. - Mężczyzna obiecywał załatwienie odroczenia służby wojskowej za 3 tys. zł. Z naszych ustaleń wynika, że przyjął od zainteresowanych co najmniej 15 tys. zł.
  Emerytowany pułkownik wojskowy z Warszawy ma znajomych w powiecie wysokomazowieckim. Odwiedzał ich od czasu do czasu.
  Podczas jednego z pobytów zaproponował pierwszemu rolnikowi załatwienie odroczenia. Powoływał się na swoje znajomości w wojskowych komisjach uzupełnień. Pozostali rolnicy dowiedzieli się o propozycji wojskowego "pocztą pantoflową". Zwracali się do niego zarówno sami zainteresowani, jak i rodzice poborowych. Byli to mieszkańcy gminy Ciechanowiec, Szepietowo i Wysokie Mazowieckie.
  - Był dość przebiegły - mówi Malinowski. - Znał dobrze procedury związane z powoływaniem do wojska oraz zasadami, na jakich można uzyskać odroczenie służby. Swoją pomoc oferował tylko tym, którzy i tak powinni takie odroczenie uzyskać, gdyż znajdowali się w trudnej sytuacji rodzinnej czy zdrowotnej.
  Pułkownik inkasował pieniądze, po czym twierdził, że odroczenie służby jest tylko kwestią czasu, że powinni czekać na wezwania do komisji i tam przedstawiać swój wniosek, żeby dopełnić formalności.
  - Gdy ktoś go ponaglał, czy dopytywał, grał na zwłokę - mówi Malinowski. - Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama