Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Tragedia pod Jeżewem

  Tragedia pod Jeżewem

  A. Zgiet

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Tragedia pod Jeżewem

  ©A. Zgiet

  Co najmniej 13 osób zginęło - w tym kilkoro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, a ponad 40 zostało rannych w tragicznym wypadku, do którego doszło w piątek kilka minut przed siódmą rano w poblizu Jeżewa na trasie z Białegostoku do Warszawy. Autokar, wiozący maturzystów z I LO oraz Zespołu Szkół Elektrycznych na pielgrzymkę do Częstochowy, zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka TIR-em.
  Tragedia pod Jeżewem

  ©A. Zgiet

  Zginęli obaj kierowcy oraz kilkoro uczniów. Lista ofiar nie jest jeszcze znana. Po zderzeniu autobus stanął w płomieniach.
  - Pierszy zastęp Ochotniczych Straży Pożarnych dotarł do Jeżewa 15 minut po wypadku - mówi st. bryg. Marian Maciejewski, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku. - To bardzo szybko. Ale ogień zdążył się już rozprzestrzenić wewnątrz pojazdu. Na razie nie wiemy, czy ofiary wypadku zginęły na skutek obrażeń spowodowanych zderzeniem, czy to pożar spowodował ich śmierć.
  Zginęli ci licealiści, którzy siedzieli na przednich siedzeniach w autobusie. Ci, którzy znajdowali się z tyłu, wybili tylną szybę i zdołali wydostać się na zewnątrz. Licealiści ratowali się nawzajem, niektórzy właśnie podczas ewakuacji doznali obrażeń - pokaleczyli się odłamkami szkła.
  Spośród 40 osób rannych w wypadku, 28 przewieziono do szpitali w Białymstoku i Zambrowie.
  Ranni trafili do 5 szpitali - 4 w Białymstoku i 1 w Zambrowie.
  Na razie policja nie chce oficjalnie podać, kto ponosi winę za wypadek. Wersje świadków są rozbieżne. Jedni mówią, że to kierowca autobusu zaczął manewr wyprzedzania, mimo tego że z naprzeciwka jechała ciężarówka. Drudzy - że to TIR zaczął wyprzedzać inny pojazd pomimo tego, że autobus rozpoczął juz manewr wyprzedzania.
  - Na razie nie znamy dokładnego przebiegu wypadku - mówi nadkom. Jacek Dobrzyńki, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. - Wiadomo, że w tył tira uderzył jeszcze bus. Zamieszanie potęguje fakt, że z naczepy ciężarówki, która zderzyła się z TIR-em, spadł ciągnik siodłowy i auta osobowe.
  Wszyscy są zgodni: to była potężna katastrofa, jakiej w woj. podlaskim jeszcze nie było.
  Podczas zwołanej w piątek konferencji prasowej perzydent Białegostoku, Ryszard Tur zaapelował o trzydniową żałobę w mieście:
  - Nie ma podstaw prawnych pozwalających wymusić na organizatorach odwołanie imperez rozrywkowych, ale jestem przekonany, że wszyscy ten apel uszanują.
  Flagi zostaną opuszczone do połowy, przez trzy dni na znak żałoby nie będzie grany hejnał. Odwołano lekcje w białostockich szkołach, w kościołach odbędą się msze żałobne. Prezydent Białegostoku obiecał też wszelką pomoc - także materialną - ofiarom wypadku i ich rodzinom.

  INFORMACJI O OFIARACH WYPADKU UDZIELAJĄ:
  WYDZIAŁ ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO UM W BIAŁYMSTOKU, TEL.8786535
  KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W BIAŁYMSTOKU tel. 085 677 21 23
  SZPITALE w Białymstoku DSK tel. 742 40 31, Szpital Wojewódzki tel. 748 80 09, PSK tel. 746 83 20, Poradnia Rodzinna na Radzymińskiej tel. 651 11 00 i Szpital w Zambrowie tel. 086 271 28 27.

  POMOC PSYCHOLOGICZNĄ ZAOFEROWAŁ Ośrodek Psychoterapii Medycznej, ul. Włościańska 101 w Białymstoku, tel. 085 653 88 86.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama