Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Zatrzymana sędzia

  Zatrzymana sędzia

  (mr)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Sędzia z Gdańska - Magdalena Płonka została zatrzymana wczoraj w Warszawie, po tym, jak Sąd Najwyższy utrzymał w mocy decyzję o pozbawieniu jej immunitetu. Wniosek o to złożyła białostocka Prokuratura Apelacyjna, która chce postawić sędzi zarzuty w sprawie korupcji w pomorskim wymiarze sprawiedliwości.
  O sprawie przekupstwa w świecie prawników z Pomorza zrobiło się głośno wiosną tego roku. W śledztwie jest już dziewięciu podejrzanych. Wśród nich są sędziowie i prokuratorzy oraz znany adwokat z Gdańska. Mieli oni pomagać przestępcom unikać kary, w ten sposób, że mecenas dogadywał się z prokuratorami i sędziami w kwestii korzystnych dla bandytów orzeczeń czy zwolnień z aresztu. Adwokat trafił do aresztu.
  Podejrzanymi są też osoby spoza środowiska prawniczego, które właśnie za pośrednictwem podejrzanego adwokata za łapówki miały załatwiać korzystne decyzje wymiaru sprawiedliwości.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama