Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Nie odzyskają 81 mln

  Nie odzyskają 81 mln

  (luk)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Sąd Apelacyjny w Białymstoku uznał, że ani Narodowy Fundusz Zdrowia, ani Skarb Państwa nie muszą zwracać dwóm podlaskim szpitalom i stacji pogotowia pieniędzy, jakie te wydały na podwyżki dla pracowników. Takie same zdanie miały sądy niższych instancji, od których wyroków zakłady się odwoływały.
  Chodzi o słynną ustawę "203", według której w 2001 i 2002 roku pracodawcy w publicznych ZOZ-ach mieli wypłacić swoim pracownikom podwyżki o 203 i 110 zł. Sejm nie wskazał jednak źródła jej finansowania. To spowodowało, że szpitale realizujące te zapisy, powpadały w kłopoty finansowe. Niemal wszystkie podlaskie ZOZ-y podały NFZ i Skarb Państwa do sądu z wezwaniem do pokrycia tych kosztów (w sumie na 81 mln zł). Większość spraw jest w toku.
  Wczoraj zapadł pierwszy wyrok apelacyjny w sprawie szpitala wojewódzkiego w Białymstoku i powiatowego w Dąbrowie Białostockiej oraz białostockiego pogotowia. Sąd Apelacyjny, oddalając powództwa, uznał, że placówki te nie miały podstaw prawnych, aby żądać zwrotu poniesionych kosztów, mimo że uchwalone przez Sejm prawo było niedoskonałe. Nie można jednak było, bez wcześniejszej zmiany umowy z NFZ, modyfikującej ilość przyznawanych zakładom środków, żądać tego co poza tę umowę wykracza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama