Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Ostatni bastion lewicy

  Ostatni bastion lewicy

  Anna Mierzyńska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Były wiceprezydent Białegostoku Marek Kozłowski - wojewodą, obecny wojewoda Jerzy Półjanowicz - dyrektorem generalnym Urzędu Marszałkowskiego, a dyrektor generalny Halina Rutkowska - dyrektorką Wojewódzkiego Urzędu Pracy. To na razie tylko nieoficjalne informacje, ale bardzo prawdopodobne.
  Ostatni bastion lewicy
  Po zmianie władzy w kraju Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego (UMWP) stał się dla wielu podlaskich działaczy lewicy ostatnią nadzieją na pracę. Tylko tu bowiem jeszcze rządzi koalicja, na czele której stoi SLD.
  - Na razie nie zamierzam się zwalniać. Poczekam na nowego wojewodę i jego decyzje personalne. Potem mam trzy miesiące wypowiedzenia i zaległy urlop. A później? Uśmiechnę się do kolegów z Urzędu Marszałkowskiego - mówi jeden z bliskich współpracowników Marka Strzalińskiego, dotychczasowego wojewody z SLD.
  Dyrektor na rozkaz
  Może jednak nie wszyscy będą szukać pracy. Jerzy Jamiołkowski z gabinetu wojewody, jednocześnie białostocki radny z Unii Pracy, podkreśla, że chętnie zostanie w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim:
  - Chcę tu pracować i to solidnie. Mam co robić - deklaruje. - Mam nadzieję, że uda mi się tu zostać, bo nie utożsamiam się z żadną siłą polityczną.
  Takiej nadziei nie może mieć Jerzy Półjanowicz, wicewojewoda, obecnie pełniący obowiązki wojewody, jeden z bardziej znanych działaczy SLD. Według nieoficjalnych informacji szykuje się zatem do objęcia stanowiska dyrektora generalnego w Urzędzie Marszałkowskim. Obecna pani dyrektor Halina Rutkowska, miałaby zaś zostać szefową Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku.
  - Nikt ze mną nie rozmawiał na ten temat, nikt nie sugerował, że mam odejść z Urzędu Marszałkowskiego - zapewnia Rutkowska. - Ale jeśli przełożeni powiedzą mi, że mam wystartować w konkursie na dyrektora WUP, nie będę się sprzeciwiać.
  Krótka lista kandydatów na wojewodę
  Pracę mogą też stracić szefowie instytucji podległych Urzędowi Wojewódzkiemu. Będzie to zależało od nowego wojewody i jego polityki kadrowej. Na razie nie wiadomo, kto nim będzie - PiS przed wyborami zapowiadał, że do urzędów wojewódzkich będzie wprowadzać ludzi z innych części kraju. Gdyby jednak wojewodą miał być Podlasianin, największe szanse ma Marek Kozłowski, były wiceprezydent Białegostoku, dziś radny miejski:
  - Oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły. Dziś powiedziałbym, że to raczej plotki, choć zdaję sobie sprawę, że lista nazwisk jest coraz krótsza - mówi. - Myślę, że wszystko rozstrzygnie się w ciągu kilku dni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama