KRYMINAŁKI
  PODLASKIE

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Rozwiń
  KRYMINAŁKI
  Zwiń

  Pedofile i gwałciciele z podlaskiego

  Niektórzy z nich są na wolności i mogą mieszkać niedaleko Ciebie. Zobacz rejestr przestępców seksualnych - pedofilów i gwałcicieli z woj. podlaskiego

  Karetki niezbędne w terenie

  Karetki niezbędne w terenie

  (luk)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Białostockie pogotowie może nie otrzymać pieniędzy z unijnego programu ZPORRna zakup siedmiu karetek transportowych. Na razie wniosek stacji jest zawieszony, a niewykluczone, że całkiem przegra z... budową hali sportowej Politechniki Białostockiej.
  Karetki transportowe są niezbędnym elementem systemu pomocy doraźnej.
  - Zwłaszcza w terenie, gdzie mamy Zakłady Pomocy Doraźnej, w których stacjonuje po jednym ambulansie ratunkowym - mówi Ryszard Wiśniewski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku. - Gdy zachodzi potrzeba przetransportowania chorego np. na specjalistyczne badanie lub do innego szpitala, pacjenta wiezie właśnie ta erka. W tym czasie nie ma jednak żadnego zabezpieczenia w zespół ratunkowy na tym terenie. Dlatego karetki transportowe są dla nas niezbędne.
  Takie karetki mogłyby też być rezerwą w razie zdarzenia w terenie, gdzie potrzebne byłyby naraz dwa ambulanse. Karetki transportowe są bowiem wyposażone w sprzęt, a w razie potrzeby mogą też być doposażone. Niestety, koszty zakupu takich siedmiu ambulansów przekraczają możliwości finansowe stacji. Jeden samochód kosztuje około 180 tys. zł. Dlatego WSPR złożyła wniosek o pieniądze z programu unijnego ZPORR.
  - Przeszliśmy wszystkie etapy, a teraz okazuje się, że nasz wniosek przepadł na rzecz budowy hali sportowej politechniki - mówi Wiśniewski.
  - To nie jest tak do końca - ocenia Karol Tylenda, wicemarszałek województwa podlaskiego. - Pieniądze na halę pochodzić będą z innego programu. Ale sytuacja dofinansowania inwestycji w ochronie zdrowia w ogóle jest niejasna. Prawdopodobnie będzie rozpisany nowy konkurs. W związku z tym, że wartość euro spadła, są na ten cel mniejsze pieniądze. Ale moim zdaniem, pogotowie musi być dosprzętowione i na pewno ze strony województwa nie będziemy stawiać żadnych przeszkód w staraniu się o dotacje. Wiele jednak będzie zależeć od wojewody i ministra.
  Białostockie pogotowie ma już natomiast zagwarantowane środki unijne na zakup czterech nowych erek i jednego ambulansu noworodkowego.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo