Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  "999" w Druskiennikach

  "999" w Druskiennikach

  (tam)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Prawie cztery godziny spędził w piątek w Sejnach prezydent Aleksander Kwaśniewski. Połowę mniej prezydent Litwy Valdas Adamkus. Za to dwukrotnie dłużej centrum Sejn było oblężoną twierdzą.
  - Takiej ilości borowików, w tym roku nie widziałem - na widok funkcjonariuszy BOR żartował Franciszek K. - Szkoda, że nie da się ich ściąć i ususzyć na wigilię.
  Nie do śmiechu było właścicielom sklepów i kantorów położonych w zamkniętej dla ruchu części miasta.
  - Od szóstej rano nie miałam ani jednego klienta - żaliła się właścicielka kantoru.
  - A u mnie byli dwaj, bo nie mieli innego wyjścia. Jeden po wiązankę ślubną, drugi po wieniec - dodaje kobieta prowadząca kwiaciarnię. - Dziś do nas ani dojść, ani dojechać. Po co to wszystko, komu ma służyć to zamieszanie?
  Pierwsi sejnianie, chcący spotkać się z prezydentami, przy ratuszu pojawili się o 9.30. Byli to podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Chociaż czekali najdłużej, to nie do nich, a do grupy licealistów podeszli prezydenci. Na rozmowę i wymianę uścisków dłoni z młodzieżą głowy państw przeznaczyły aż... 130 sekund. Nieco dłużej, bo prawie 5 minut, polski prezydent spędził w domu Heleny Bobrowskiej.
  - To była miła wizyta - podsumowała gospodyni.
  Obaj panowie prawie godzinę przebywali w Domu Litewskim, gdzie lampką białego (Adamkus) i czerwonego (Kwaśniewski) wina wznieśli toast z okazji przypadających w czwartek 75. urodzin prezydenta Litwy.
  W Wigrach na "śniadanie" podano: sieję wędzoną (po dwa kawałki, A. Kwaśniewski poprosił o dokładkę), krem z brokułów, medalion cielęcy w sosie borowikowym, sękacza (po dwa kawałki) na sosie z owoców leśnych (pół truskawki i pięć czarnych jagód). Do tego wino i czysta wódka. Nie była to jednak zachwalana przez prezydenta RP litewska "999". Tę podano w czasie sobotniego śniadania w Druskiennikach.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama