Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Premier tnie po urzędnikach

  Premier tnie po urzędnikach

  (ap)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Urzędnicy obawiają się utraty swoich posad. Dotyczy to osób zatrudnionych w administracji państwowej. Z urzędowej mapy Podlasia mają zniknąć między innymi zamiejscowe placówki Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego - w Suwałkach i Łomży.
  Cięcia w administracji państwowej niepokoją urzędników. Mogą stracić ciepłe posady. Do kosza tymczasem trafią szyldy.

  Cięcia w administracji państwowej niepokoją urzędników. Mogą stracić ciepłe posady. Do kosza tymczasem trafią szyldy. ©A. Zgiet

  "Tanie Państwo" to program premiera Kazimierza Marcinkiewicza, którego celem jest ograniczenie wydatków na administrację. Głównym celem jest likwidacja delegatur urzędów wojewódzkich, Agencji Nieruchomości Rolnych, Wojskowej Agencji Mieszkaniowej. Agencja Rynku Rolnego miałaby zostać połączona z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Połowa urzędników zatrudnionych w obu instytucjach mogłaby stracić pracę.
  Dla niektórych jest to cios i przyznają, że takiej sytuacji nie przewidywali. "To decyzje polityczne" - tłumaczy część urzędników, szczególnie tych siedzących na górze. Dla tych szeregowych sytuacja oznacza po prostu utratę pracy.
  Podlaski Urząd Wojewódzki ma dwie delegatury: w Łomży i Suwałkach. Zatrudniają one łącznie 49 osób.
  - Likwidacja delegatur spowodowałaby utrudnienia w szybkiej i kompleksowej obsłudze klientów. Praktycznie z każdą sprawą musieliby oni jeździć do Białegostoku, np. wyrabiając paszport - tłumaczy Andrzej Jarosz, rzecznik prasowy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego.
  Sceptycznie do całego pomysłu podchodzi też Grzegorz Stelmaszek, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska:
  - Fakt, że wszystko można zreformować. Tylko czy nowe rozwiązania będą lepsze i tańsze? - pyta.
  Jeżeli program zostanie wcielony w życie - na Podlasiu pracę może stracić nawet kilkuset urzędników. Według premiera, takie zmiany mogą dać oszczędności ok. 5 mld rocznie w skali kraju, z tym, że w pierwszym roku wprowadzenia reform byłoby to ok. 3 mld zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama