Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Opieka po staremu

  (luk)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Finansowanie leczenia na oddziałach intensywnej terapii będzie się odbywać na takich zasadach, jak do tej pory - poinformował minister zdrowia Zbigniew Religa po spotkaniu z szefem Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzym Millerem. O planach ograniczenia płacenia na tych oddziałach przez NFZ pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.
  Przypomnijmy, że NFZ chciał w przyszłym roku płacić szpitalom tylko za tych pacjentów, którzy na oddziałach intensywnej terapii (OIT) będą leczeni dłużej niż 12 godzin.
  - To niedopuszczalne rozwiązanie - alarmowali podlascy lekarze pracujący na tych oddziałach. - Najwięcej sił i środków przeznacza się na pacjenta właśnie podczas pierwszych godzin pobytu na oddziale. Poza tym taki przepis to pole do nadużyć.
  O zmianę przepisów wnioskował w centrali NFZ krajowy konsultant ds. anestezjologii i intensywnej terapii. W efekcie dobro pacjenta zwyciężyło.
  Prezes NFZ podkreślił, że płacenie za usługi w 2006 r. będzie się odbywać na takich samych zasadach jak w 2005 r. Zapowiedział ponadto kontrole na oddziałach intensywnej terapii, by wyeliminować nadużycia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama