Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Siarka bez oktanów

  Siarka bez oktanów

  (sm)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Sześć zawiadomień do prokuratury o podejrzeniu przestępstwa oraz dwie decyzje dotyczące wycofania z obrotu paliwa niewłaściwej jakości to efekt tegorocznych kontroli paliw w woj. podlaskim. Zdaniem Inspekcji Handlowej w Białymstoku, która wizytowała stacje, na Podlasiu sprzedaje się jednak coraz mniej złego paliwa.
  Ogółem białostocka Inspekcja Handlowa skontrolowała 63 stacje paliw i dwie hurtownie, zbadała 104 próbki paliwa. Sprawdzano jakość benzyny i oleju napędowego.
  Najczęściej nieprawidłowości dotyczyły przekroczenia dopuszczalnego poziomu zawartości siarki w oleju napędowym. Np. na stacji paliw w Sokołach wykryto, że zawartość siarki wynosi 517 mg/kg (dopuszczalny poziom to 50 mg/kg).
  - Ta nieprawidłowość powoduje przede wszystkim straty dla środowiska, ale dotyczy także użytkowników samochodów - mówi Leszek Mironiuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku. - Znacznie przyspiesza korozję różnych elementów silnika.
  Druga najczęstsza "usterka" to nieprawidłowa wartość tzw. liczby oktanowej. Jej zaniżenie powoduje nieprawidłowe spalanie paliwa, co może uszkadzać silnik.Państwowa Inspekcja Handlowa zakwestionowała jakość paliwa na sześciu podlaskich stacjach: "Budny" w Jaświłach, "LTL" w Goniądzu, "Silver" w Grabowie, "Roltex" w Sokołach, "Pakplus" w Bielsku Podlaskim i "Renter" w Mielniku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama