Kanister był pusty

  Kanister był pusty

  (jg)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Za dwa tygodnie biegli przekażą organom ścigania końcową ekspertyzę dotyczącą przyczyn katastrofy pod Jeżewem, w której zginęło 13 osób, w tym 10 białostockich maturzystów.
  Do tragedii doszło 30 września. Autokar wiozący uczniów na pielgrzymkę do Częstochowy zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka TIR-em. Po zderzeniu ciężarówka zjechała na pobocze, a autokar stanął w płomieniach. Właśnie dlatego ofiar było tak dużo: ranni nie zdołali wydostać się ze śmiertelnej pułapki.
  Biegli wydadzą ekspertyzę na podstawie zrobionej przez policję dokumentacji zdjęciowej, badania wraku autobusu oraz na podstawie zeznań świadków.
  W toku postępowania policjanci przesłuchali kilkadziesiąt osób: wszystkich pasażerów autokaru, którzy przeżyli wypadek, kierowcę i pasażerów busa, który jechał za ciężarówką. Najważniejsze dla śledztwa okazały się zeznania nauczycielek, które siedziały na przednich fotelach w autokarze. A one twierdziły, że tuż przed zderzeniem autokar zaczął wyprzedzać jadący przed nim samochód osobowy i zjechał na lewą stronę jezdni. To wskazywałoby, że przyczyną wypadku był błąd kierowcy autokaru.
  Nie potwierdziły się pogłoski, że przyczyną pożaru była eksplozja kanistrów z benzyną przewożonych w lukach autokaru. Policja znalazła jeden kanister, a biegły stwierdził, że w chwili wypadku kanister był pusty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo