Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Areszt za protekcję

  Areszt za protekcję

  (jg)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym dwaj białostoczanie podejrzani o płatną protekcję. Zdaniem prokuratury, Jacek M. i Zbigniew K., powołując się na wpływy w wojewódzkim sądzie administracyjnym, za 50 tys. euro obiecali pomoc w załatwieniu dobrej lokalizacji hipermarketu w Łomży.
  Wczoraj białostocki sąd okręgowy uwzględnił zażalenie prokuratury apelacyjnej na decyzję sądu rejonowego, który kilka dni temu odrzucił wniosek o areszt tymczasowy.
  - Z tego powodu podejrzani mieli kilka dni na to, żeby uzgodnić zeznania, linię obrony, ostrzec kogoś - mówią prokuratorzy. - To może utrudnić śledztwo.
  Aresztowani to dwaj białostoccy biznesmeni. Jedna z firm z centralnej Polski od dłuższego czasu stara się o uzyskanie zgody na budowę hipermarketu w centrum Łomży.
  Łomżyńscy radni zgodzili się na lokalizację hipermarketu na terenach przy ul. Zawadzkiej i Sikorskiego, chociaż teren ten znajduje się w centrum miasta. Ta uchwała nie spodobała się właścicielom części działek znajdujących się przy tej ulicy. Złożyli oni skargę na decyzję łomżyńskich radnych do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
  Całą sprawą zainteresowała się Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku. W toku śledztwa zatrzymano dwóch biznesme-nów. Prokuratura przedstawiła im zarzut płatnej protekcji. Jej zdaniem, mężczyźni przyjęli 50 tys. euro łapówki za pomoc w pomyślnym załatwieniu sprawy w sądzie, powoływali się na swe wpływy w WSA.
  Na razie prokuratura nie postawiła nikomu zarzutu przyjęcia łapówki.
  - Za wcześnie jest jeszcze mówić, czy podejrzani faktycznie mieli jakiekolwiek wpływy w sądzie - mówi nasz informator. - Na tym etapie postępowania nie można tego jednoznacznie stwierdzić ani tego wykluczyć.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama