Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Święta z talonem

  Święta z talonem

  (koci)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Bony o wartości nawet 1000 zł otrzymają pracownicy niektórych podlaskich firm. Zazwyczaj jednak ten dodatkowy zastrzyk finansowy jest o wiele skromniejszy - pracownicy urzędów, szkół czy firm otrzymują najczęściej bony o wartości 150-300 zł. I choć muszą jeszcze odprowadzić podatek od otrzymanej kwoty, i tak się cieszą. Bo przed świętami liczy się każdy grosz.
  Szefowie podlaskich firm oferujących bony towarowe przyznają, że w ciągu dwóch ostatnich lat (od kiedy wprowadzono podatek) ich sprzedaż spadła o połowę. Jednak i tak znacznej większości Podlasian, święta kojarzą się właśnie z talonami.
  W tym roku na bogate prezenty i świąteczne zakupy będą mogli pozwolić sobie np. pracownicy białostockiego Polmosu - firmy słynącej na Podlasiu z wysokich zarobków. Jak mówi Bogusław Woj-tach, dyrektor finansowy, wysokość bonów jest zróżnicowana w zależności od wysokości zarobków pracowników. Ci, którzy mają najmniejsze dochody, mogą liczyć na talony o wartości 1000 zł.
  Skromniej w urzędach
  O wiele skromniejsze są "stawki" w podlaskich urzędach. Na przykład pracownicy Urzędu Miejskiego w Białymstoku otrzymają bony na 240 zł i 300 zł, a w Urzędzie Miejskim w Suwałkach na głowę przypadnie średnio 200 zł. Nie wiadomo natomiast jeszcze na co mogą liczyć osoby zatrudnione w UM w Łomży. Może otrzymają świąteczne talony, a może po prostu określoną kwotę na zakupy, która zostanie im zwrócona na podstawie paragonów. Również pracownicy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego jeszcze nie wiedzą, czy pracodawca obdaruje ich świątecznymi talonami.
  Podlaski Urząd Marszałkowski przewidział dla swoich pracowników bony o wartości 150 i 300 zł. Ponadto, jak mówi Bożena Bednarek, rzecznik prasowy urzędu, osoby posiadające małe dzieci mogą liczyć na paczki świąteczne lub dodatkowe talony.
  Dobrze, że są
  Obecnie pracownicy, którzy otrzymują talony, muszą liczyć się z tym, że z ich wynagrodzenia zostanie potrącony podatek (19 proc. od otrzymanej kwoty). A więc jeśli otrzymamy kupon na 300 zł, grudniowa wypłata będzie mniejsza o blisko 60 zł. Pomimo to, każdy cieszy się z dodatkowych pieniędzy na święta.
  - Przed świętami każdy zastrzyk gotówki jest mile widziany - mówi Anna Gryko, nauczycielka z Białegostoku. - I, choć z mojego konta zostanie potrącony podatek, bardzo cieszę się, że bony nadal są wydawane.
  Jak mówi, swoje talony przeznaczy na świąteczne zakupy i prezenty. Pani Ania w tym roku otrzymała bony Sodexho, które stają się coraz popularniejsze. Można bowiem nimi płacić w większości podlaskich sklepów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama