Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wojewoda będzie z Podlasia

  Wojewoda będzie z Podlasia

  Anna Mierzyńska

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Jan Dobrzyński (z prawej) i Dariusz Piontkowski - dwaj najpoważniejsi kandydaci do objęcia funkcji wojewody podlaskiego

  Jan Dobrzyński (z prawej) i Dariusz Piontkowski - dwaj najpoważniejsi kandydaci do objęcia funkcji wojewody podlaskiego ©B. Maleszewska, A. Zgiet, M. Kość

  Po raz pierwszy (choć wciąż nieoficjalnie) prezes podlaskiego PiS-u Krzysztof Putra wymienił nazwiska kandydatów na wojewodę podlaskiego. Wicepremier Ludwik Dorn wybierać będzie spośród: Jana Dobrzyńskiego, Dariusza Piontkowskiego, Bohdana Paszkowskiego, Jana Żochow-skiego i Bogusława Panasiuka. Tylko ten ostatni nie jest białostoczaninem.
  Jan Dobrzyński (z prawej) i Dariusz Piontkowski - dwaj najpoważniejsi kandydaci do objęcia funkcji wojewody podlaskiego

  Jan Dobrzyński (z prawej) i Dariusz Piontkowski - dwaj najpoważniejsi kandydaci do objęcia funkcji wojewody podlaskiego ©B. Maleszewska, A. Zgiet, M. Kość

  Do tej pory Krzysztof Putra milczał - choć to właśnie on musi wskazać nazwiska kandydatów na przedstawiciela rządu na Podlasiu wice-premierowi Ludwikowi Dornowi. Nieoficjalna giełda nazwisk rozrastała się z dnia na dzień, ale Putra nie komentował żadnej z tych rewelacji. Po raz pierwszy podał nazwiska w czwartek po południu. Nieoficjalnie - bo oficjalnie o nowym wojewodzie będzie mógł mówić tylko minister Dorn.
  - Nazwisko nowego wojewody poznamy dopiero w następnym tygodniu, ponieważ w najbliższych dniach wicepremier Ludwik Dorn będzie przebywał za granicą - wyjaśniał Krzysztof Putra. - Na pewno będzie to doświadczony człowiek z Podlasia. Dziś można mówić o pięciu-sześciu kandydatach.
  Oznacza to, że PiS ostatecznie rozstał się ze swoją koncepcją obsadzania urzędów wojewódzkich ludźmi spoza regionów, a więc spoza lokalnych układów.
  Głównymi kandydatami są: Dariusz Piontkowski, nauczyciel I LO w Białymstoku, od wielu lat białostocki radny, oraz Jan Dobrzyński, członek zarządu Białegostoku poprzedniej kadencji, obecnie dyrektor biura poselskiego Krzysztofa Jurgiela. Jak wynika z naszych informacji, do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego mają szansę trafić obaj: jeden jako wojewoda, drugi - jako jego zastępca. Problem jest tylko jeden: obaj panowie nie przepadają za sobą i trudno jest ich namówić do współpracy.
  Na kolejnych miejscach Krzysztof Putra wymienił: Bohdana Pasz-kowskiego, wieloletniego sekretarza Białegostoku; Jana Żochowskiego, nauczyciela akademickiego z Białegostoku, który do tej pory nie wyrażał zgody na objęcie stanowiska wojewody; oraz Bogusława Pana-siuka, wójta gminy Krynki. Wszyscy kandydaci są członkami Zarządu Wojewódzkiego podlaskiego PiS-u.
  Wskazane przez szefa partii osoby, zanim zostaną zaakceptowane przez ministra Dorna, będą musiały stanąć przed ministerialną komisją. Oceni ona, czy kandydaci mają doświadczenie w działalności publicznej, czy nie byli karani oraz czy znają języki obce. Dopiero spełnienie tych warunków ma pozwolić na objęcie stanowiska wojewody.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama