Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Kosztowny wojewoda

  Kosztowny wojewoda

  (ap)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  30 tysięcy złotych - tyle wyda Podlaski Urząd Wojewódzki z tytułu wypowiedzenia umowy pełniącemu obowiązki wojewody Jerzemu Półjanowiczowi. Chociaż nadal nie wiadomo, kto zostanie nowym wojewodą, to odejście Półjanowicza jest z góry przesądzone.
  - Wypłata tych pieniędzy wynika z prawa pracy. Jerzemu Półjanowiczowi należy się okres trzymiesięcznego wypowiedzenia, jako osobie, która była zatrudniona powyżej trzech lat. Nie ma w tym nic dziwnego - tłumaczy Andrzej Jarosz, rzecznik prasowy Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Nie można mylić tego z odprawą, bo odprawa to pensja dodatkowa - dodaje.
  Na takie pieniądze nie może liczyć były wojewoda Marek Strza-liński.
  Bo chociaż już nie pełni funkcji wojewody, to - jak podkreśla rzecznik - on sam złożył wypowiedzenie. Związane jest to z tym, że były wojewoda zdobył mandat posła i zrezygnował z dotychczasowej funkcji.
  Tymczasem nadal nie jest znane nazwisko wojewody. Nieoficjalnie wiadomo tylko, że wicepremier Ludwik Dorn wybierać będzie spośród: Jana Dobrzyńskiego, Dariusza Piontkowskiego, Bohdana Paszkowskiego, Jana Żochow-skiego i Bogusława Panasiuka. Jak poinformował nas Tomasz Skłodowski, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - nowy wojewoda podlaski zostanie powołany przez Ludwika Dorna na pewno w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama