Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Kandydat kompromisu

  Kandydat kompromisu

  (ap)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Rosną szanse na to, że wojewodą podlaskim zostanie Jan Żochowski, białostocki fizyk i pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku. Tak wynika z nieoficjalnych informacji. Za kandydaturą Żochowskiego przemawia m.in. to, że w latach 90-tych był współpracownikiem Lecha Kaczyńskiego.
  Sprawy tej kandydatury nie chce jasno skomentować Krzysztof Putra, wicemarszałek Senatu oraz prezes podlaskich struktur PiS.
  - Z moich informacji wynika, że pan Ludwik Dorn nie przesłuchał jeszcze kandydatów, więc trudno powiedzieć, kto będzie wojewodą. Poza tym nie wiem, czy pan Jan Żochowski zgodzi się na pełnienie tej funkcji - mówi tajemniczo Putra.
  Także Jan Żochowski nie chce komentować sprawy. Wiadomo jednak, że byłby on kandydatem kompromisowym, co potwierdza Krzysztof Putra.
  Dwaj liderzy podlaskiego PiS-u: Krzysztof Jurgiel i Krzysztof Putra widzą, albo widzieli inne osoby na stanowisku wojewody podlaskiego. Ten pierwszy wspiera na pewno kandydaturę Jana Dobrzyńskiego, szefa klubu PiS w Radzie Miejskiej Białegostoku. Z kolei wicemarszałek Senatu popiera zarówno Dariusza Piontkowskiego, białostockiego radnego i nauczyciela z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, Bohdana Paszkowskiego, sekretarza Urzędu Miejskiego w Białymstoku, jak i Bogusława Panasiuka, wójta Krynek. Chociaż ten ostatni jest kandydatem rezerwowym. Tymczasem Jan Żochowski to postać popierana przez obu liderów. Spośród pięciu kandydatów Ludwik Dorn ma wyłonić wojewodę. Kiedy? Rzecznik prasowy MSWiA zapowiada, że jeszcze przed świętami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama