Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Milicję trzeba rozliczyć

  Milicję trzeba rozliczyć

  (kj)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Według wstępnych ustaleń białostockiego oddziału IPN, w grudniu 1981 r. milicjanci prawdopodobnie przekroczyli swoje uprawnienia, zatrzymując ponad 50 działaczy opozycji na Białostocczyźnie.
  IPNśledztwo w tej sprawie prowadzi od września br. Jak pisaliśmy, w lipcu członkowie Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych w Białymstoku złożyli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Dotychczas przesłuchano 22 osoby. Zarzutów nikomu jeszcze nie postawiono.
  - W dniu wprowadzenia stanu wojennego byłem w Szczecinie, gdzie głodówką chcieliśmy wymusić na władzy legalizację związku zawodowego milicjantów. Kiedy dzień później wróciłem do domu, drzwi mieszkania były wyłamane, a dzieci - wystraszone. Zatrzymano mnie. W więzieniu przebywałem do 22 maja 1982 r. Mam nadzieję, że zdążymy jeszcze rozliczyć ludzi odpowiedzialnych za tamte wydarzenia - skomentował Andrzej Radzicki, członek białostockiego WIR-u.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama