Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Chcemy żyć bezpiecznie!

  Chcemy żyć bezpiecznie!

  (agak)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dziś mieszkańcy Wasilkowa, Jurowiec, Korycina, Janowa, Augustowa, Sztabina i Suchowoli zablokują na godzinę przejazd przez swoje miejscowości. W ten sposób żądają przyspieszenia decyzji w sprawie budowy obwodnic, a także zmian w przepisach dotyczących inwestycji drogowych. Z protestującymi solidaryzują się także mieszkańcy miejscowości zrzeszonych w Związku Gmin Wiejskich.
  Blokady rozpoczną się o godz. 11. Mieszkańcy przygotowali transparenty z hasłami: "Chcemy żyć bezpiecznie", "Żądamy budowy obwodnic" i "Kierowco, uważaj! Jedziesz trasą śmierci".
  - Będziemy na bieżąco informować kierowców o objazdach, ale przede wszystkim zachęcamy, aby w tym czasie zrobić sobie krótką przerwę i zjechać na parking - mówi nadkom. Jacek Dobrzyński, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku.
  Protesty mieszkańców Podlasia popierają także przedsiębiorstwa przewozowe i parlamentarzyści z regionu. Ci z Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli już swój czynny udział w blokadach.
  - Ja będę w Wasilkowie, eurodeputowana Barbara Kudrycka - prawdopodobnie w Augustowie - mówi Robert Tyszkiewicz, poseł PO.
  Protestujący zapowiadają, że jeśli ta blokada nie przyniesie rezultatu, następne będą dłuższe i wywołają większe utrudnienia w ruchu na drogach woj. podlaskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama