Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Boże Narodzenie w Cerkwi

  Boże Narodzenie w Cerkwi

  (KP)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  W piątek wieczerzą wigilijną wyznawcy prawosławia rozpoczynają święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji w podlaskich cerkwiach odbędą się w nocy, a także w sobotę, niedzielę i poniedziałek bożonarodzeniowe liturgie.
  Biskup Jakub, ordynariusz Diecezji białostocko-gdańskiej, będzie przewodniczyć nabożeństwu w białostockiej katedrze pw. św. Mikołaja już w piątek o godz. 17, a później o godz. 2 w nocy.
  O tej samej porze odbędą się liturgie w cerkwiach pw. Aleksandra Newskiego w Sokółce, Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bielsku Podlaskim, gdzie uroczystościom przewodniczyć będzie biskup Grzegorz i św. Trójcy w Hajnówce, pod przewodnictwem biskupa Mirona.
  W białostockiej katedrze biskup Jakub będzie także uczestniczyć w całonocnym czuwaniu, które rozpocznie się w sobotę, czyli pierwszego dnia świąt, o godz. 17.
  W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w niedzielę, o godz. 10, ordynariusz Diecezji białostocko-gdańskiej będzie przewodniczyć liturgii w cerkwi pw. św. Mikołaja. Natomiast w poniedziałek, o godz. 10 odprawi liturgię w cerkwi św. Ducha na osiedlu Antoniuk w Białymstoku.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama