Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Pustoszył nasz plebanie

  Pustoszył nasz plebanie

  (jg)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  25-letni mieszkaniec Tych wyspecjalizował się we włamaniach do obiektów sakralnych i plebanii. Ma na swoim koncie m.in. włamanie do plebanii kościoła pod wezwaniem Ojca Pio w Białymstoku. Wpadł w miniony czwartek w Turośni Kościelnej, gdzie chciał okraść kościelną kancelarię.
  Mężczyzna wszedł do kancelarii przez otwarte drzwi. Zaczął przeszukiwać szuflady. Złodzieja zauważyła gospodyni księdza. Spłoszony mężczyzna uciekł, nie zdążył zabrać pieniędzy. Kobieta powiadomiła policję, która zatrzymała złodzieja.
  - W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się również do włamania na plebanię przy ul. Mickiewicza w Białymstoku , włamania do plebanii w miejscowości Tabędz w gm. Zambrów oraz kilku innych włamań do obiektów sakralnych w woj. podlaskim - mówi podkom. Dariusz Kędzior, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku.
  Złodziej "polował" głównie na pieniądze, ale zabierał też inne wartościowe przedmioty. Z plebanii kościoła pod wezwaniem Ojca Pio skradł laptopa oraz kilka tys. zł ,przeznaczonych na zakup świątecznych paczek dla najuboższych parafian.
  Dlaczego upodobał sobie plebanie i kościoły? Bo z reguły budynki te są słabo zabezpieczone przed złodziejami: nie mają alarmów ani krat, są wyposażone w słabe zamki. Duchowni nierzadko trzymają w mieszkaniach pieniądze, zamiast wpłacić je do banku na konto. Licząc na uczciwość wiernych nie zawsze - tak jak w Turośni - zamykają drzwi od kancelarii wychodząc z pomieszczenia. Złodziej wiedział o tym i wykorzystywał ten fakt. Księża tłumaczą się tym, że gotówka jest w ciągłym obrocie, na bieżąco przekazywana jest potrzebującym.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama