Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Wpływy za euro

  (mr)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Znany białostocki adwokat dołączył do grona podejrzanych w sprawie oferty korupcyjnej przy budowie hipermarketu w Łomży. Wczoraj mecenas został zatrzymany, a prokuratura postawiła mu zarzut płatnej protekcji. To już trzecia osoba podejrzana w śledztwie.
  Postępowanie w tej sprawie prowadzi białostocka Prokuratura Apelacyjna. Wczoraj przesłuchiwała adwokata. Według niej, mecenas powołując się na wpływy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, za 30 tys. euro miał obiecać pomoc w załatwieniu dobrej lokalizacji jednego z supermarketów w Łomży. Podobne zarzuty pod koniec ub.r. prokuratura postawiła już dwóm białostockim biznesmenom.
  A cała sprawa wynikła z tego, że jedna z firm z centralnej Polski od dłuższego czasu stara się o uzyskanie zgody na budowę hipermarketu w centrum Łomży. Łomżyńscy radni zgodzili się na lokalizację hiper-marketu na terenach przy ul. Zawadzkiej i Sikorskiego, chociaż teren ten znajduje się w centrum miasta.
  Ta uchwała nie spodobała się właścicielom części działek znajdujących się przy tej ulicy. Złożyli oni skargę na decyzję łomżyńskich radnych do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. I właśnie załatwienie korzystnego orzeczenia sądu w tej sprawie mieli obiecywać podejrzani.
  Prokuratura na razie nie ujawnia więcej szczegółów, zasłaniając się dobrem śledztwa. Dodaje jedynie, że sprawa jest rozwojowa.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama