Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Tomaszuk i tak rządzi

  (ap)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Piotr Tomaszuk został wczoraj oficjalnie powołany przez Zarząd Województwa Podlaskiego na stanowisko dyrektora Teatru Wierszalin w Supraślu. Nie oznacza to jednak końca ataków na teatr ze strony radnych Ligi Polskich Rodzin.
  W rzeczywistości Tomaszuk jest dyrektorem teatru już od dawna. Jednak dopiero miesiąc temu "Wierszalin" stał się instytucją samorządową. Niedługo samorządowe władze woj. podlaskiego i minister kultury podpiszą umowę o współfinansowaniu "Wierszalina": Każda z instytucji ma wyłożyć na ten cel po 250 tys. zł. Opowołaniu Tomaszuka pozytywną opinię wydał Zarząd Główny Związku Artystów Scen Polskich.
  Jednak - jak już pisaliśmy - plany dotowania teatru sprawiły, że "Wierszalinem" zaczęli interesować się wojewódzcy radni z LPR.
  Kiedy większość w sejmiku zadecydowała, że teatr otrzyma 250 tys. zł dotacji, radni LPRna listopadowej sesji domagali się zawiadomienia prokuratury o przestępstwie. Ich zdaniem popełnił je właśnie Piotr Tomaszuk. Chodziło o obrażanie uczuć religijnych spektaklem "Ofiara Wilgefortis". Radni LPR spektaklu nie oglądali, widzieli jedynie zdjęcia. Tyle jednak im wystarczyło, by wszcząć zamieszanie wokół"Wierszalina". Tymczasem przedstawienie opowiada historię katolickiej świętej.
  Mimo powołania Tomaszuka członkowie LPR nie poddają się. Jan Szafraniec, senator LPR z woj. podlaskiego zapewnia, że w sprawie "Wierszalina" będzie rozmawiał w najbliższą sobotę z ministrem kultury Kazimierzem Ujazdowskim.
  - Posiadam dokumenty, które - mam nadzieję - przekonają pana ministra o tym, że Wierszalin nie zasługuje na to, żeby finansować jego działalność z budżetu państwa - stwierdził Szafraniec.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama