Przybywa ofiar

  (mr)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ciała trzech kolejnych ofiar sobotniej tragedii znaleziono wczoraj w rumowisku na terenie zawalonej hali w Katowicach. Tym samym liczba zabitych wzrosła do 65. W Bachowicach (woj. małopolskie) odbył się pierwszy pogrzeb ofiary katastrofy.
  Wczoraj pochowano 29-letniego Janusza Sieprawskiego. Był on pracownikiem spółki "HIMA" produkującej paszę. Podczas targów w Katowicach na stoisku firmowym obsługiwał gości. Pozostawił żonę i 5-letnią córkę. W czasie nabożeństwa pogrzebowego kościół był wypełniony ludźmi.
  W najbliższych dniach w wielu miejscach kraju odbędą się kolejne pogrzeby ofiar sobotniej katastrofy w Katowicach. W ich intencji w świątyniach odprawione zostaną msze święte i nabożeństwa ekumeniczne.
  - Nie planujemy organizacji wspólnego pogrzebu ofiar tej katastrofy. Byłoby to niewykonalne, między innymi dlatego że ofiary pochodzą z różnych części Polski i z zagranicy - oświadczył rzecznik wojewody katowickiego Krzysztof Mejer.
  W katastrofie zginęło ośmiu cudzoziemców: dwóch obywateli Niemiec, dwóch Czechów, dwóch Słowaków, Holender i Belg. Sześć ofiar z zagranicy zostało już zidentyfikowanych, trwa identyfikacja pozostałych dwóch.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo