Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Przybywa ofiar

  (mr)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Ciała trzech kolejnych ofiar sobotniej tragedii znaleziono wczoraj w rumowisku na terenie zawalonej hali w Katowicach. Tym samym liczba zabitych wzrosła do 65. W Bachowicach (woj. małopolskie) odbył się pierwszy pogrzeb ofiary katastrofy.
  Wczoraj pochowano 29-letniego Janusza Sieprawskiego. Był on pracownikiem spółki "HIMA" produkującej paszę. Podczas targów w Katowicach na stoisku firmowym obsługiwał gości. Pozostawił żonę i 5-letnią córkę. W czasie nabożeństwa pogrzebowego kościół był wypełniony ludźmi.
  W najbliższych dniach w wielu miejscach kraju odbędą się kolejne pogrzeby ofiar sobotniej katastrofy w Katowicach. W ich intencji w świątyniach odprawione zostaną msze święte i nabożeństwa ekumeniczne.
  - Nie planujemy organizacji wspólnego pogrzebu ofiar tej katastrofy. Byłoby to niewykonalne, między innymi dlatego że ofiary pochodzą z różnych części Polski i z zagranicy - oświadczył rzecznik wojewody katowickiego Krzysztof Mejer.
  W katastrofie zginęło ośmiu cudzoziemców: dwóch obywateli Niemiec, dwóch Czechów, dwóch Słowaków, Holender i Belg. Sześć ofiar z zagranicy zostało już zidentyfikowanych, trwa identyfikacja pozostałych dwóch.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama