Nowi kandydaci

  (agak)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Kazimierz Romanowski i Jan Kazimierz Dębski - to dwa nowe nazwiska, które pojawiły się w kontekście wyboru wicewojewody podlaskiego. Mówi się także, że raczej nierealne jest już powołanie na to stanowisko dotychczasowego kandydata Dariusza Piontkowskiego.
  Dwa tygodnie temu w mediach pojawiła się informacja o podpisaniu nominacji na wicewojewodę dla Dariusza Piontkowskiego. Informacja jednak okazała się przedwczesna. Teraz mówi się, że Dariusz Piontkowski na objęcie tego stanowiska nie ma żadnych szans.
  Kazimierz Romanowski do 2003 roku był lekarzem miejskim w Białymstoku. Obecnie nadal pracuje w białostockim magistracie w referacie zdrowia. Nie chce na razie komentować informacji o ewentualnej swojej kandydaturze na wicewojewodę.
  - Proszę w tej sprawie rozmawiać z wojewodą - powiedział nam wczoraj Kazimierz Romanowski.
  Z kolei Jan Kazimierz Dębski, emeryt, jest obecnie miejskim radnym w Białymstoku. Należy do klubu Prawa i Sprawiedliwości. Kiedyś był oficerem Ludowego Wojska Polskiego.
  - Nikt ze mną na temat bycia wicewojewodą nie rozmawiał - skwitował wczoraj krótko Jan Kazimierz Dębski. - Też nie chcę dyskutować na ten temat.
  - Pan wojewoda Jan Dobrzyński nie wystąpił do Warszawy o powołanie żadnej z tych osób - poinformował Adam Dębski, rzecznik wojewody podlaskiego.
  Wicewojewoda podlaski powinien jednak zostać wybrany w najbliższym czasie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zakończyło właśnie wybierać wojewodów. Teraz zajmie się ich zastępcami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo