Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Instruktor za kratą

  Instruktor za kratą

  (jg)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  36-letniego instruktora z jednej z białostockich szkół nauki jazdy zatrzymali policjanci z wydziału do walki z korupcją KWP w Białymstoku. Mężczyźnie postawiono zarzuty płatnej protekcji.
  Zdaniem policji, powołując się na wpływy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku, obiecywał kursantom "ustawienie" egzaminu na prawo jazdy. Wczoraj wieczorem sąd miał rozpatrywać wniosek o tymczasowe aresztowanie instruktora.
  O sprawie korupcji w WORDnapisaliśmy jako pierwsi. W ramach tego śledztwa, na początku lutego za kratki trafiło 6 z 18 egzaminatorów z ośrodka. Postawiono im zarzuty przyjmowania łapówek w zamian za ulgowe traktowanie na egzaminie.
  Wcześniej, dzień przed Wigilią do aresztu trafiła Elżbieta B., pracownica jednego z białostockich ośrodków szkolenia kierowców, a dwa tygodnie później - jej szef, Krzysztof Z. Oboje otrzymali zarzuty płatnej protekcji.
  - Przesłuchiwany dziś instruktor pracuje w innym ośrodku niż Krzysztof Z. - powiedział wczoraj nadkom. Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy KPW w Białymstoku. - Sprawa nadal ma charakter rozwojowy.
  Już kilkanaście osób, które wręczyły łapówki egzaminatorom, zdecydowało się złożyć zeznania i wyjaśnienia.
  Policjanci proszą, by osoby, które wręczyły pieniądze, skontaktowały się z wydziałem do walki z korupcją KWP - tel. 085 677 30 30 lub e-mail: korupcja@podlaska.policja.gov.pl. Przypominają jednocześnie o tym, że ci, którzy dali łapówkę i sami o tym poinformują, nie poniosą odpowiedzialności karnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama