Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Nawet liberał lubi socjal

  Nawet liberał lubi socjal

  (ap)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Sejm nowej kadencji nie pracuje jeszcze nawet pół roku, a już pierwszy poseł z województwa podlaskiego zaciągnął pożyczkę w wysokości 20 tys. zł z tzw. funduszu socjalnego w Sejmie. Pożyczka jest bardzo korzystnie oprocentowana - w skali roku zaledwie 4 proc.
  Jako pierwszy z tzw. socjalu skorzystał poseł partii, która prezentuje się jako liberalna - Damian Raczkowski z Platformy Obywatelskiej.
  Raczkowski miał liczne wzory do naśladowania, bowiem w poprzedniej kadencji Sejmu z "pożyczkowego" przywileju skorzystało aż ośmiu posłów z naszego regionu. Andrzej Fedorowicz, podlaski poseł Ligi Polskich Rodzin, pożyczył 10 tys. zł. Pożyczkę - także w wysokości 10 tys.
  zł - zaciągnęli również: posłanka SDPL Barbara Ciruk, Mieczysław Czerniawski (SLD), Eugeniusz Czykwin (SLD) i Genowefa Wiśniowska (Samoobrona). Na 15 tys. zł zapożyczyli się za poprzedniej kadencji Piotr Krutul, Józef Laskowski i Marek Zagórski.
  Raczkowski będzie musiał spłacić kredyt w ciągu dwóch lat. To maksymalny okres spłaty. Jako poseł pobiera on oprócz diety, także uposażenie, ponieważ jest tzw. posłem zawodowym.
  Tyle dostają posłowie!
  y 9.526 zł brutto - uposażenie poselskie (dostają je posłowie, którzy - tak jak Damian Raczkowski - zrezygnowali z dotychczasowej pracy),
  y 2.381 zł - dieta poselska (2,2 tys. zł z tej kwoty nie podlega opodatkowaniu),
  y 10 tys. zł - kwota, którą posłowie dostają na prowadzenie biur poselskich; rozliczają się z wydatków na podstawie rachunków i faktur.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama