Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Jadą po mundurze

  Jolanta Gadek

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Byli podlascy policjanci zwietrzyli świetny interes. Jedni uczą jeździć samochodem, inni kursantów egzaminują.

  Byli podlascy policjanci zwietrzyli świetny interes. Jedni uczą jeździć samochodem, inni kursantów egzaminują. ©fot. M. KOŚĆ/FOTOMONTAŻ

  Komenda Wojewódzka Policja w Białymstoku za symboliczną kwotę i bez przetargu wydzierża-wiła plac szkole nauki jazdy. Właścicielem firmy był... policjant Alojzy Wysocki, przez lata kierowca byłego szefa suwalskiej policji Jana Truchana. Taka sytuacja trwa już 7 lat. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że umiejętności kursantów tej szkoły sprawdza m.in. inny policjant, emerytowany suwalski naczelnik drogówki.
  Byli podlascy policjanci zwietrzyli świetny interes. Jedni uczą jeździć samochodem, inni kursantów egzaminują.

  Byli podlascy policjanci zwietrzyli świetny interes. Jedni uczą jeździć samochodem, inni kursantów egzaminują. ©fot. M. KOŚĆ/FOTOMONTAŻ

  - W Suwałkach jest duża konkurencja w branży szkolenia kierowców - mówi właściciel jednego z tamtejszych ośrodków szkolenia kierowców. - Cóż w tym dziwnego, że klienci wolą szkołę pana Wysockiego, jeśli szkoli kierowców na placu komendy. Wszyscy wiedzą o jego związkach z policją. I widzą, że na tym samym placu policjanci egzaminują dzieci na karty rowerowe... Do niedawna nawet na ogrodzeniu komendy wisiał szyld reklamujący jego szkołę.

  Na konie do znajomego

  Alojzy Wysocki przez kilka lat dzierżawił plac od policji będąc jednocześnie...
  kierowcą ówczesnego komendanta miejskiego. I tenże komendant w jego ośrodku uczył się kierować... ciężarówką. Umowę dzierżawy w 1999 roku podpisała z Wysockim Komenda Wojewódzka Policji, kiedy ten jeszcze pracował w policji. Ośrodek nauki jazdy prowadził po godzinach. Od tamtej pory umowa ta jest regularnie przedłużana. Emerytem jest dopiero od 2 lat. Oprócz szkoły jazdy ma jeszcze gospodarstwo pod Suwałkami, w którym jeździli na koniach różni oficerowie policji... Generalnie zaś mężczyzna ten uchodzi w Suwałkach za osobę wpływową.
  - Nie mogę podać wysokości opłaty za dzierżawę, bo jest to tajemnica handlowa - mówi insp. Stanisław Zdancewicz, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku. - Nie było przetargu, bo pan Wysocki był jedynym zainteresowanym dzierżawą. Dla komendy jest to umowa korzystna. Dzierżawca utrzymuje porządek na placu: kosi trawę, odśnieża, nieodpłatnie doszkala policjantów, którzy chcą zdobyć uprawnienia do prowadzenia pojazdów służbowych.
  - To bzdura! - ripostuje nasz informator. - Gdybym ja albo inny z szefów ośrodków wiedział o możliwości wydzierżawienia tego placu, na pewno bym się o starał.

  Świetny interes

  Udało nam się ustalić, że Alojzy Wysocki za dzierżawę działki w centrum Suwałk o powierzchni 3355 mkw. płaci ok. 2,8 tys. zł rocznie.
  - To bardzo, bardzo niska opłata - mówi Barbara Świeczak z biura nieruchomości "Transakcja" w Suwałkach. - Ceny rynkowe są wyższe. Ale cena przecież zależy od umowy dwóch stron, jeśli zawierana jest po koleżeńsku, to może być niska. Co to za działka?
  Sam Alojzy Wysocki nie uważa, żeby na umowie z komendą zrobił dobry biznes.
  - E tam, co to za zysk - mówi. - Mam pięciu kursantów na krzyż. Szkoliłem komendanta Truchana, ale to przecież dobrze, że podnosił kwalifikacje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama