Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Brawo Tomek!

  (dona)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  30-letni Tomasz Bagiński z Białegostoku otrzymał statuetkę Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA. Jego 6-minutowy film "Sztuka spadania" zwyciężył w kategorii najlepsza animacja krótkometrażowa.
  "Sztuka spadania" to kolejny - po nominowanej do Oscara "Katedrze" - krótkometrażowy film Bagińskiego, który zbiera nagrody wszystkich najważniejszych festiwali. Opowiada on o zapomnianej bazie wojskowej zlokalizowanej "gdzieś na Pacyfiku". Zamieszkują ją zasłużeni oficerowie, którzy w wyniku wypełnionych misji stracili rozum i teraz w odosobnieniu pielęgnują swoje dziwactwa. Film powstawał 1,5 roku.
  Trzy pytania do Tomasza Bagińskiego
  Czy pierwsza nagroda dla "Sztuki spadania" na londyńskiej gali była dla ciebie zaskoczeniem, czy też byłeś na nią przygotowany?
  - Zaskoczeniem była dla mnie nominacja do tej nagrody.
  Dowiedziałem się o niej bowiem wtedy, kiedy uznałem, że film objechał już festiwale i praktycznie "schodzi z afisza". Bardzo się jednak z nominacji ucieszyłem i oczywiście poleciałem na galę do Londynu. Nominowanych było pięć krótkometrażówek, więc i swoje szanse oceniałem jak jeden do pięciu. Na wszelki wypadek przygotowałem też mowę "dziękczynną", no i się przydała!
  Twój poprzedni film "Katedra" był nominowany do Oscara, "Sztuka spadania" zdobyła już 15 nagród. Czujesz się człowiekiem sukcesu?
  - Pewnie, że tak! Mimo młodego wieku jestem już weteranem życia festiwalowego! Robię to, co lubię, czyli filmy i jeżdżę z nimi po całym świecie. Ale tak na poważnie, to nadal normalnie pracuję w warszawskiej firmie "Platige Image" i wykonuję też normalne zlecenia, np. nową czołówkę "Panoramy" oraz reklamy.
  A jakie są kolejne filmowe plany?
  - Pracuję nad kolejnymi krótkometrażówkami: "Kinematograf" i "Wszyscy święci" i zabieram się do dwóch filmów długometrażowych: animowanego i aktorskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama