Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Bez cenzury na Białoruś!

  Bez cenzury na Białoruś!

  (ap)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dziennikarka z Mińska Jana Kamieńska poprowadziła wczoraj jedną z pierwszych audycji Radia Racja ze studia w Białymstoku

  Dziennikarka z Mińska Jana Kamieńska poprowadziła wczoraj jedną z pierwszych audycji Radia Racja ze studia w Białymstoku ©M. Kość

  "Radio Racja. Tylko obiektywne informacje". Wczoraj o godzinie 18.00 rozpoczęło swoje nadawanie. - Dobrze, że zdążyliśmy przed wyborami - cieszą się twórcy i przyjaciele radia, którzy spotkali się w Białymstoku na inauguracji Radia Racja.
  Dziennikarka z Mińska Jana Kamieńska poprowadziła wczoraj jedną z pierwszych audycji Radia Racja ze studia w Białymstoku

  Dziennikarka z Mińska Jana Kamieńska poprowadziła wczoraj jedną z pierwszych audycji Radia Racja ze studia w Białymstoku ©M. Kość

  - Bardzo się cieszymy, że po tak ostrym tempie przygotowań, możemy rozpocząć nadawanie Radia Racja. Jest to radio, które zostało stworzone po to, by dać możliwość wyboru informacyjnego. Musi być pewien wybór, bo jest on nieodłącznym elementem demokracji - mówił wczoraj Eugeniusz Wappa,
  Studio Radia Racja mieści się przy ul. Ciepłej w Białymstoku, w tym samym miejscu, gdzie mieściło się kilka lat temu. Jego działalność została zawieszona ze względu na kłopoty finansowe kilka lat temu.
  - Radio Racja i środowiska Białorusinów apelują do różnych instytucji o pomoc w spłacie tego długu i myślę, że ten dług zostanie spłacony. Doszło nawet do jego restrukturyzacji. I restrukturyzacja i apele spowodują, że Radio Racja zostanie oddłużone - mówił wczoraj Adam Lipiński, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.
  Zadeklarował też, że Polska będzie pomagać opozycji na Białorusi i represjonowanym działaczom Związku Polaków w tym kraju.
  Radio Racja to rozgłośnia przygotowująca program na Białoruś, której działalność będzie finansowana z budżetu państwa. Jak powiedział Lipiński, obecnie na działalność tej rozgłośni zarezerwowana jest kwota około miliona złotych i - jak mówił - nie powinna się ona obawiać o swoją przyszłość. Lipiński podkreślił jednak, że dopóki Radio Racja ma dług - żadne pieniądze rządowe nie mogą do niego trafić.
  Początkowo programy będą nadawane na falach średnich. Jednak w ciągu miesiąca rozgłośnia ma zacząć nadawać także na UKF, korzystając z częstotliwości 105,5 MHz. Wtedy czas emisji programu będzie zapewne dłuższy. Kiedy radio uzyska możliwość nadawania programu na falach UKF z Białegostoku (105,5 FM) i Litwy (103,8 FM), wówczas będzie słyszalne również w Polsce.
  Jak podkreślał wielokrotnie Eugeniusz Wappa, prezes zarządu tej rozgłośni, w radiu pracować będą zarówno dziennikarze z Polski, którzy aktywnie interesują się problematyką Białorusi, jak i niezależni dziennikarze z Białorusi. Tematyka audycji ma być różnorodna. Program ma być uzupełniany depeszami agencji prasowych.
  Z biegiem czasu ma pojawiać się coraz więcej audycji autorskich, a także muzyki. Twórcy radia podkreślają skromnie, że nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Ich zdaniem, ma to być normalne radio, które będzie informowało mieszkańców Białorusi o bieżących wydarzeniach, tyle że bez cenzury państwowej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama