Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Powtórka z Jurgielem

  Powtórka z Jurgielem

  Agnieszka Kaszuba

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Krzysztof Jurgiel, zdaniem Przemysława Gosiewskiego (po prawej), jest dobrym ministrem. Ale szef Klubu Parlamentarnego PiS-u nie wklucza, że mógłby być

  Krzysztof Jurgiel, zdaniem Przemysława Gosiewskiego (po prawej), jest dobrym ministrem. Ale szef Klubu Parlamentarnego PiS-u nie wklucza, że mógłby być także dobrym prezydentem Białegostoku... ©Fotorzepa

  Krzysztof Jurgiel, obecny minister rolnictwa, może ponownie zostać prezydentem Białegostoku!Naszym informacjom o tym, że będzie on kandydować w tegorocznych wyborach, nie zaprzeczają jego partyjni koledzy z PiS-u, a opozycja już się przygotowuje do walki z kandydatem partii braci Kaczyńskich.
  Krzysztof Jurgiel, zdaniem Przemysława Gosiewskiego (po prawej), jest dobrym ministrem. Ale szef Klubu Parlamentarnego PiS-u nie wklucza, że mógłby być

  Krzysztof Jurgiel, zdaniem Przemysława Gosiewskiego (po prawej), jest dobrym ministrem. Ale szef Klubu Parlamentarnego PiS-u nie wklucza, że mógłby być także dobrym prezydentem Białegostoku... ©Fotorzepa

  Krzysztof Jurgiel już raz sprawował funkcję prezydenta Białegostoku. Objął to stanowisko po śmierci Andrzeja Lussy w 1995 r. W 1998 r. miejsce Jurgiela zajął natomiast Ryszard Tur. Czy obecny minister jeszcze raz spróbuje podbić serca białostoczan?
  - Wiem, że minister Jurgiel był już prezydentem Białegostoku i że cieszy się w mieście dużym zaufaniem - mówi Przemysław Gosiewski, szef Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. - Na razie jednak ustaleń, co do jego ewentualnej kandydatury, jeszcze nie było...
  Gosiewski podkreśla jednak, że kandydowania przez Jurgiela wykluczyć nie można, bo niewykluczane są "tylko śmierć i narodziny".
  Wątpliwości, co do kandydatury Krzysztofa Jurgiela, nie mają praktycznie lokalni działacze PiS-u. Wprawdzie jeszcze niedawno jako kandydatów PiS-u na stanowisko prezydenta Białegostoku brano pod uwagę Elżbietę Kaufman-Suszko lub Kazimierza Roma-nowskiego (oboje popierani przez Jur-giela), ale ich naz-wiska nie są tak rozpoznawalne i kojarzone z partią jak nazwisko obecnego ministra rolnictwa.
  - W naszych strukturach coraz częściej wymieniane jest nazwisko Jurgiela jako poważnego kandydata - powiedział nam jeden z działaczy podlaskiego PiS-u.
  Takiej możliwości nie wyklucza również Krzysztof Putra, szef podlaskich struktur PiS-u i wicemarszałek Senatu.
  - Na razie sprawa kandydatur na stanowisko prezydenta Białegostoku jest otwarta - powiedział nam Krzysztof Putra. - Jest to jeszcze faza wstępna, ale wyłonimy jedno nazwisko i nie wykluczam, że będzie to ktoś z politycznej górnej półki. I oczywiście ktoś, kto ma szanse wygrać te wybory.
  Minister rolnictwa, który zawsze miał duże poparcie na Podlasiu, idealnie spełniałby oba te kryteria. Jednak obecny prezydent Białegostoku Ryszard Tur jeszcze się nie przejmuje swoim kontrkandydatem.
  - Byłoby z mojej strony niezręcznością ocenianie kandydatur na stanowisko, które obecnie piastuję. Tym bardziej kandydatur nieoficjalnych - mówi.
  Natomiast białostocka Platforma Obywatelska wzięła sobie do serca kandydaturę Jurgiela.
  - Wystawimy kandydata, który podejmie walkę z każdym, nawet z ministrem Jurgielem - mówi Robert Tyszkiewicz, poseł PO i szef białostockich struktur partii.
  Kandydowanie znanych polityków PiS-u na stanowiska prezydentów dużych miast może stać się regułą. Niedawno media doniosły, że o fotel prezydenta Krakowa będzie ubiegać się Zbigniew Ziobro, obecny minister sprawiedliwości.
  - Dziwnym działaniem byłoby, gdybyśmy tracili bardzo dobrych ministrów - ripostuje Gosiewski.
  Tyle tylko, że ani Krzysztof Jurgiel, ani Zbigniew Ziobro nie mają ostatnio dobrej passy i przez swoje działania wystawili cały PiS na krytykę...

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama