Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Blokady do skutku

  (agak)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Prawie trzysta osób w siedmiu podlaskich miejscowościach protestowało przeciwko opóźnianiu budowy obwodnic Wasilkowa i Augu-stowa. Protestujący zapowiedzieli już kolejne blokady za miesiąc.
  Na blokadę w Wasilkowie przyszli Jarosław Stefański i Łukasz Żukowski – strażacy. – Jesteśmy tu, abyśmy nie musieli wyjeżdżać do tak wielu wypadków drogowych

  Na blokadę w Wasilkowie przyszli Jarosław Stefański i Łukasz Żukowski – strażacy. – Jesteśmy tu, abyśmy nie musieli wyjeżdżać do tak wielu wypadków drogowych – deklarowali. ©Fot. A. Ludwiczak

  Blokady zorganizowano w: Suwałkach, Augustowie, Sztabinie, Korycinie, Suchowoli i Jurowcach oraz w Wasilkowie. Mieszkańcy blokowali ruch już po raz czwarty. Zapowiadają, że nie ostatni.
  - Na wiosnę zaostrzymy nasze protesty tak, że region będzie sparaliżowany nawet przez kilka godzin - zapowiada Antoni Pełkowski, burmistrz Wasilkowa. - Nie możemy czekać i czekać...
  A Antoni Pełkowski o czekaniu wie bardzo dużo. O obwodnicę Wasilkowa, jako burmistrz miasta walczy już kilkanaście lat. Minister środowiska zapowiedział, że jeszcze w marcu podejmie decyzję w tej sprawie. Mieszkańcy Wasilkowa mają nadzieję, że nie będzie ona tak spektakularna, jak w przypadku obwodnicy Augustowa, gdzie Jan Szyszko zaproponował wybudowanie tunelu pod doliną Rospudy za 500 mln zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama