Współczesna
  TV

  Współczesna TV

  Rozwiń
  Współczesna
  TV
  Zwiń

  Współczesna TV

  Współczesna TV, czyli nowa telewizja internetowa. Od poniedziałku do piątku specjalnie dla Was tworzymy ekskluzywne materiały wideo dotyczące regionu!

  Przemyt dzieł sztuki

  Przemyt dzieł sztuki

  (jg)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Przemyt dzieł sztuki
  XIX-wieczne dzieła sztuki - 7 ołtarzyków, 10 ikon oraz 18 krzyży - usiłował przemycić przedwczoraj do Polski obywatel Białorusi, który przekroczył granicę na przejściu w Kuźnicy Białostockiej.
  Przemyt dzieł sztuki
  Przemytnik ukrył dzieła sztuki w samochodzie marki volkswagen transporter. Były one schowane w komorze silnikowej za akumulatorem, w konsoli środkowej auta, jak również w skrzynce narzędziowej i w pudełkach na płyty CD.
  - Wszystkie wartościowe towary zostały zabezpieczone a przeciwko Białorusinowi wszczęto postępowanie karne skarbowe. Za popełniony czyn może grozić kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie - mówi Maciej Fiłończuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.
  Celnicy ustalają wartość i pochodzenie zabytków. Celnicy sprawdzą m.in. czy ikony i pozostałe zabytki figurują na listach rzeczy utraconych.
  Więcej w papierowym wydaniu Gazety Współczesnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama