Jesteś tu: Strona główna Aktualności Artykuł

Kłusują szczupaka

Dodano: 27 stycznia 2003, 0:35 Autor:

W sobotę przez kilka godzin policjanci białostockiej komendy miejskiej oraz członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego kontrolowali wędkarzy łowiących ryby z przerębli na zalewie w Siemianówce.
Mimo iż obecnie panuje okres ochronny na szczupaka, wielu wędkarzy łowi tego drapieżcę. W sobotę policjanci znaleźli skłusowanego szczupaka, zatrzymali też kilka wędek, tzw. samołówek nastawionych przez nieuczciwych wędkarzy.

Mimo iż obecnie panuje okres ochronny na szczupaka, wielu wędkarzy łowi tego drapieżcę. W sobotę policjanci znaleźli skłusowanego szczupaka, zatrzymali też kilka wędek, tzw. samołówek nastawionych przez nieuczciwych wędkarzy. (fot. A. Zgiet)

Policjanci ze społecznymi strażnikami PZW sprawdzali, czy wędkarze dysponują wykupionymi kartami na połów ryb w zalewie Siemianówka oraz czy opłacili składki. Spośród kilkudziesięciu skontrolowanych osób pozwoleń nie wykupiło kilkanaście osób. Zostali oni ukarani mandatami. Funkcjonariusze sprawdzali też zawartość bagażników aut, którymi wędkarze wjechali na lód pokrywający zalew. Szukali skłusowanego szczupaka. Sprawdzali też, czy auta są sprawne technicznie i nie wycieka z nich olej.
Jednocześnie strażnicy leśni z Nadleśnictwa Żednia wraz z policyjnymi przewodnikami psów służbowych przeczesali las przylegający do zalewu w okolicy Cisówki. Znaleźli wnyki i potrzaski.
Szerzej o sobotniej kontroli napiszemy w piątkowym wydaniu "Gazety”.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Sprawdzian z moralności

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w Polsce narasta problem korupcji?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 231.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.