Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szansa na pracę

(MK)
W tym budynku - siedzibie spółki Szeptel w Szepietowie od września znajdzie pracę 100 osób przy wykonywaniu usług przez telefon
W tym budynku - siedzibie spółki Szeptel w Szepietowie od września znajdzie pracę 100 osób przy wykonywaniu usług przez telefon M. Kaczyńska
Około 100 osób zatrudnionych będzie od września w nowo utworzonym centrum obsługi telefonicznej Call Center spółki telekomunikacyjnej Szeptel w Szepietowie. - Jest to największa liczba nowych miejsc pracy na terenie powiatu od czasu wybudowania zakładów mięsnych w Czyżewie - mówi Maria Modrzejewska, kierownik Powiatowego Urzędu Pracy w Wysokiem Mazowieckiem.

- Centrum zajmować się będzie realizacją takich zleceń naszych klientów, jak infolinie, sprzedaż przez telefon usług i produktów, windykacja należności, badania ankietowe, akcje telemarketingowe itp. Podobne centrum działa już w siedzibie spółki w Warszawie. Rynek rozwija się, mamy coraz więcej zleceń. Planując rozbudowę centrum, pomyśleliśmy o Szepietowie i tutejszym rynku pracy, gdzie panuje duże bezrobocie - powiedział Tomasz Karolak, kierownik Call Centre.
Inicjatywę podchwycił starosta wysokomazowiecki Jacek Bogucki, który wystarał się o pieniądze na uruchomienie specjalnego programu w Powiatowym Urzędzie Pracy. Program nosi nazwę 'Wysokomazowiecka szansa na miejsca pracy". Będzie finansowany z rezerwy marszałka woj. podlaskiego (150 tys. zł) i ze środków PUP.
- Osoby skierowane przez nas do pracy w Szeptelu będą zatrudnione na staże zawodowe oraz w ramach częściowej refundacji wynagrodzenia - informuje Maria Modrzejewska z PUP. - Skierowaliśmy już na rozmowy kwalifikacyjne 130 osób bezrobotnych. Rekrutacja trwa, można się jeszcze zgłaszać.

Szansę na pracę w Szeptelu mają przede wszystkim osoby młode (do 30 lat). Wymagane jest minimum średnie wykształcenie, podstawy obsługi komputera i łatwość nawiązywania kontaktów. Mile widziana jest znajomość języka angielskiego. Rekrutacja jeszcze trwa.

Z powodzenia projektu cieszą się władze powiatu wysokomazowieckiego. Tak pokaźnej liczby nowych miejsc pracy nie notowano tu od roku 1992, to jest od czasu, gdy w Czyżewie Dominik Jastrzębski wybudował nowoczesny zakład mięsny. Złagodzi to bezrobocie, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Stopa bezrobocia w powiecie wysokomazowieckim wynosi obecnie 13,3 proc. i jest niższa od średniej wojewódzkiej. Bez pracy pozostaje ponad 3200 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna