Czystka kadrowa w agencji "Ares"

Dodano: 8 czerwca 2007, 0:15 Autor:

Suwałki. Prezes i wiceprezes Agencji Rozwoju Regionalnego „Ares” w Suwałkach stracili swoje stanowiska.
- Będę miał tu wiele do zrobienia - mówi nowy prezes Wojciech Krzywiński.

- Będę miał tu wiele do zrobienia - mówi nowy prezes Wojciech Krzywiński. (fot. I. Poczobut)

Przeczytaj więcej

Ich następcami zostały osoby związane z PiS.
Funkcje w agencji zawsze traktowane były jak łup polityczny. Kto miał władzę w urzędzie marszałkowskim, ten wyznaczał do „Aresu” swoich ludzi. UM dysponuje 47 proc. udziałów. Kolejne 36 proc. posiada państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu. Reszta należy do miasta Suwałki oraz drobnych akcjonariuszy.
Parę lat temu szefem firmy, zajmującej się m.in. realizowaniem różnych programów europejskich, wspieraniem drobnej przedsiębiorczości i edukacją, został związany z lewicą Jerzy Mioduszewski. Swoje urzędowanie rozpoczął od kilku kontrowersyjnych decyzji, jak przekazanie rzekomo zaległych składek stowarzyszeniu, któremu wcześniej szefował. Karol Tylenda, członek ówczesnego zarządu województwa, mówił nawet publicznie o możliwej dymisji Mioduszewskiego. Później jednak wszystko ucichło.
Przymiarka do zmian
Przymiarki do odwołania zarządu trwały parę tygodni. Jarosław Schabieński, ówczesny komisarz województwa, powołał dwóch nowych członków rady nadzorczej „Aresu”. Zostali nimi związani z PiS Zdzisław Chmielewski (były prezydent Suwałk) i Krzysztof Bargłowski (wiceprezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej). Chmielewskiego wybrano przewodniczącym rady. Jak twierdzi, główny udziałowiec ma prawo do zmian kadrowych. Przyznaje jednocześnie, że sytuacja finansowa agencji nie jest zła.
Odwołana ze stanowiska
We wtorek wieczorem rada odwołała dotychczasowy zarząd. Nowym prezesem został Wojciech Krzy-wiński, augustowianin, z wykształcenia nauczyciel fizyki, ostatnio zatrudniony jako menedżer w klubie sportowym „Sparta”. Wiceprezesem jest zaś Dorota Jabłońska, którą parę lat temu odwołano ze stanowiska dyrektora III suwalskiego liceum. Jednym z powodów była niegospodarność. Zarówno Krzywiński, jak i Jabłońska startowali w wyborach samorządowych z listy PiS.
Kto był pomysłodawcą tych akurat kandydatur, nie wiadomo. Przewodniczący Chmielewski odsyła do urzędu marszałkowskiego, a ten – do przewodniczącego. Karol Ty-lenda, któremu „Ares” znowu podlega, twierdzi, że nie zdążył się jeszcze zaznajomić z obecną sytuacją agencji. – Słyszałem, że szczególnie pani wiceprezes to dobry wybór – mówi. – Przyznam jednak, iż nie wiedziałem o jej odwołaniu z funkcji dyrektora szkoły.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Pacjenci szpitala są przerażeni

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Suwałki powinny mieć własne lotnisko?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 233.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.