Rodzina malarzy blisko siebie

Dodano: 12 maja 2008, 0:15 Autor:

Łomża Iwona Sielska świętuje 31-lecie życia i pracy artystycznej w Łomży. W Galerii Sztuki Współczesnej przyjęła tortem przyjaciół i rodzinę. Jej ojciec, mąż i córka poświęcili życie sztuce. Tak jak ona sama.
Zdolna rodzina malarzy: Anna Sielska (ur. 1978) i Iwona Sielska (1952) na tle obrazu taty i męża Wiesława Sielskiego (1944-1982)

Zdolna rodzina malarzy: Anna Sielska (ur. 1978) i Iwona Sielska (1952) na tle obrazu taty i męża Wiesława Sielskiego (1944-1982) (fot. Adam Gardocki)

- Zrobiłam sobie tą wystawą przyjemność - mówiła ceniona twórczyni akwarel i lubiana nauczycielka liceum plastycznego do tłumu gości, którzy w sobotę w południe zjawili się na wernisażu. - Wiesiek jest duchem z nami, ale, niestety, nie może być tu osobiście...
Jej mąż Wiesław Sielski, plastyk wojewódzki i twórca Galerii Pod Arkadami, zginął w wypadku samochodowym w 1982 r. Na wystawie "Blisko siebie" są trzy obrazy olejne jego autorstwa. Jeden przedstawia matkę malarza, żonę Iwonę i córkę Annę...
Żona na jubileusz przygotowała duże akwarele: pogodne i bliskie sercu pejzaże narwiańsko-biebrzańskie.
- Artystka zachwyca maestrią wykonania i pomysłami - komentowała kierowniczka galerii Karolina Skłodowska. - Zieleń, niebo, rozlewiska i bagna pełne są świeżego spojrzenia, intrygującego światła i blasku.
Malarka zastanawiała się, czy talent odziedziczyła po tacie, architekcie Karolu Gierlotce (ur. 1922).
Jego akwarele przetrwały w walizce na strychu zawieruchę wojenną. Na wystawie, oprócz malowanych przez niego kwiatów z 1944 r., uwagę zwraca autoportret z 1942 r. Ma format trochę większy niż pocztówka. Przedstawia Karola, który należał do konspiracyjnych Szarych Szeregów i stracił rok wcześniej lewe przedramię, w czapce i mundurku z krzyżem harcerskim na piersi.
Wnuczka Karola i córka Sielskich Anna na wystawie rodzinnej przedstawiła fotogramy z serii City Story. Absolwentka katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, tej samej, którą ukończyli rodzice, ukazała samotne kobiety w przestrzeni dużego miasta.
Wielki bukiet storczyków od prezydenta Łomży wręczyła Iwonie Sielskiej Ewa Grygo, a kwiaty od "Plastyka" - dyr. Lidia Radziwanowicz.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Budujemy ścieżki dla rowerzystów

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Łomża jest czystym miastem?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 55.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.