Jesteś tu: Strona główna Aktualności Artykuł

Ełk, Stare Juchy > Zmiany w rozkładzie jazdy z powodu remontu torów

Dodano: 31 sierpnia 2008, 18:58 Autor:

Remont torów na trasie z Ełku do Starych Juch, który rozpocznie się w poniedziałek, potrwa do 6 września. Nie obejdzie się bez utrudnień. Pasażerowie na tym odcinku będą musieli podczas podróży przesiadać się z pociągów do autobusów.

Tylko przez 6 dni
- Będziemy pracować przez 24 godziny na dobę, bo chcemy skończyć roboty na torach jak najszybciej. Głównym celem remontu jest wymiana szyn, a przy okazji i części podkładów. Postaramy się, aby pasażerowie w jak najmniejszym stopniu odczuli skutki napraw. Potrwa to zaledwie kilka dni, więc liczymy na wyrozumiałość pasażerów, zwłaszcza, że takie prace nie są prowadzone w naszym regionie zbyt często - mówi Wojciech Bukowski z Warmińsko-Mazurskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Olsztynie.

- To nie jest wielki problem, żeby zamiast pociągiem jechać autobusem, jednak dla osób jadących z daleka, które muszą przesiadać się z bagażami, to już nieco większe utrudnienie - uważa Paweł Matuszewski, który kilka razy w miesiącu przyjeżdża z Olsztyna do Ełku.

Uwaga na zmiany
Największe niedogodności odczują mieszkańcy Starych Juch i Woszczel, którzy do Ełku dojeżdżają do pracy albo szkoły. Ruch pociągów na tej trasie będzie zupełnie wstrzymany i zostanie wprowadzona komunikacja zastępcza. Dlatego czas podróży na tej trasie się wydłuży.

- Na czas remontu w rozkładzie jazdy zostaną wprowadzone pewne zmiany, ponieważ na przewiezienie pasażerów autobusem potrzebujemy trochę więcej czasu. Przesunięcia w rozkładzie wynoszą od ok. 10 do 30 minut. Jednak jeśli ktoś ma przesiadkę w Ełku, nie ma się o co martwić. Godziny przyjazdów i odjazdów pociągów zostały ze sobą tak skoordynowane, że wszyscy pasażerowie na pewno zdążą się poprzesiadać - dodaje Wojciech Bukowski.

Ci, którzy planują w tym tygodniu podróż pociągiem, powinni sprawdzić, czy nie zmienił się rozkład jazdy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Białystok > Wpadł podczas jazdy po pijaku

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy uczniowie powinni chodzić w szkole w mundurkach?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 50.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Zadzwoń 0 800 127 067

Napisz maila:

Napisz na Gadu-Gadu: 37427244

Napisz na Skype: dyzurny

Serwisy społecznościowe

wspolczesna.pl jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.wspolczesna.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.